Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 18.06.2018r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 ''Cała Polska czyta dzieciom'' - inauguracja akcji w Bibliotece Miejskiej 

 

Loading ....

W poniedziałek, 8 maja odbyła się inauguracja akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem tematyka spotkań będzie dotyczyła jednej z najważniejszych wartości, jaką jest przyjaźń. „Przyjaźń naszą radością” to hasło, które będzie towarzyszyło wszystkim majowym spotkaniom w Miejskiej Bibliotece. 

 

Loading ....

Pierwszym gościem był Jerzy Fedorowicz - polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, poeta, poseł na Sejm i senator. Do mszańskiej biblioteki, gdzie to spotkanie się odbyło przyjechał na zaproszenie jej dyrektor - Agnieszki Orzeł i radnego miasta Bogdana Surówki.

 

Loading ....

Jerzy Fedorowicz spotkał się z uczniami klasy III z ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej. Wykorzystując swe aktorskie umiejętności i poczucie humoru, przeczytał dzieciom opowiadanie „Żółty berecik” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

 

Loading ....

W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość samodzielnej pracy z tekstem -  pod okiem zaproszonego gościa czytali tekst z odpowiednią intonacją głosu oraz prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Nie zabrakło również dyskusji związanej ze świadomym korzystaniem z internetu oraz niebezpieczeństwami czyhającymi na młodych użytkowników sieci.

 

Loading ....

Pierwsze spotkanie długoletniego już cyklu wypadło w Dzień Bibliotekarza. Wszystkim pracownikom naszej Biblioteki życzymy z tej okazji wszystkiego dobrego! Dziękujemy za pracę z pasją i  twórcze działanie na wielu płaszczyznach. Życzymy nieustającego zainteresowania książkami, czytelników-pasjonatów, moli książkowych oraz terminowych zwrotów książek. egzemplarzy.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 538.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/-cala-polska-czyta-dzieciom-inauguracja-akcji-w-bibliotece-miejskiej.html