Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Za parę dni Wigilia, a zatem - choinka i prezenty. Zwykle je dostajemy, ale bywa, że robimy je ... sami sobie, tak jak nasza "komunalna". Zarobionych w tym roku pieniędzy dyr. Tomasz Dul nie zakopał w sadzie pod jabłonką na "czarną godzinę", ale postanowił zainwestować w sprzęt potrzebny komunalnemu przedsiębiorstwu. I tak na tydzień przed Wigilią dotarła do Mszany Dolnej przesyłka na czterech kółkach - wymyślony przez Japończyków, a do Polski sprowadzany przez firmę ze Śląska, sprytny ciągnik o mocy 30KM. Nie jest oczywiście nowy, ale tylko na takiego było naszą komunalną firmę stać. Wypracowane zyski z robót zlecanych przez magistrat pozwoliły na wydatek prawie 34 tysięcy złotych i zakup wszechstronnego urządzenia, które z pewnością pomoże w utrzymaniu porządku na miejskich ulicach, alejkach parkowych, miejskich placach i chodnikach.

 

Loading ....

ISEKI FS, bo takie imię nosi "skośnooki" traktorek jest urządzeniem wszechstronnym i wielozadaniowym - latem będzie kosił trawę. Wyposażony jest bowiem w wysokowydajny agregat tnący o szerokości noża 1,7m. Wentylator zbierający wrzuci skoszoną trawę do wielkiego kosza zamontowanego tuż za kabiną operatora, który hydraulicznie podnoszony umożliwi jego opróżnienie wprost na przyczepę. Do ciągniczka można też podpiąć podmiatarkę do czyszczenia chodników, które do tej pory zamiatano ręcznie.

 

Loading ....

Jednak ISEKI ma "walczyć" z zimą - to jego główne zadanie na dziś. Wąskie parkowe alejki, kamienne płyty na Rynku, plac targowy, czy tereny zrewitalizowane na starej komunalnej będą dla zakupionego ciągnika wyzwaniem każdego śnieżnego dnia. Mały traktor może usuwać śnieg pługiem odśnieżnym w pełni hydraulicznie sterowanym z kabiny kierowcy, ale można go "uzbroić" w pług wirnikowy, szczególnie przydatny na wąskich parkowych alejach.

 

Loading ....

Ciągniki ISEKI są od wielu lat znane ze swojej niezawodności. Mocny silnik zapewnia stałą prędkość koszenia, także w trudnym terenie, a solidna obudowa podwozia daje gwarancję, że ciągnik poradzi sobie w nierównym i górzystym terenie. ISEKI wyposażono w bezstopniowy, hydrostatyczny napęd sterowany za pomocą umieszczonych obok siebie dwóch pedałów. Oznaczone różnymi kolorami dźwignie ręczne sterują poprzez solidny mechanizm żądanymi funkcjami -  jak w prawdziwym ciągniku. Nieoceniony, szczególnie zimą, jest zastosowany tu napęd na cztery koła z blokadą mechanizmu różnicowego. Sercem ciągniczka jest jednak silnik - trzycylindrowy diesel o mocy 30KM. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także system chłodzenia silnika - powietrze chłodzące silnik jest wydmuchiwane, a nie zasysane, przez co dużo wolniej postępuje zabrudzenie chłodnicy, wody i oleju.

 


Specjalnie dla nas ISEKI przyjechał do Mszany Dolnej wyposażony w ogrzewaną i przeszkloną kabinę - zapewni to komfort pracy kierowcy podczas mroźnej zimy, chłodów czy jesiennych deszczy.  To kolejny komunalny sprzęt zakupiony w ostatnich latach przez ZGK - kosiarki, wielki ciągnik  - ZEFIR, koparka JCB, mini-koparka i inne urządzenia, będą mieć teraz kolejnego towarzysza do "walki" z brudem, liśćmi i śniegiem na mszańskich ulicach, placach i alejkach.
 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1742.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/-iseki-pomoze-komunalnej.html