Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 ''Ogrodnik'' we Włoszech  

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej, czyli popularnego „Ogrodnika”, będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe na praktykach zagranicznych. Szkoła otrzymała wysokie dofinansowanie projektu zagranicznych praktyk zawodowych we Włoszech w miejscowości Rimini, jednym z najbardziej znanych włoskich kurortów turystycznych, położonym nad Morzem Adriatyckim. Projekt, „Zagraniczne doświadczenie zawodowe drogą do kariery”, będzie zrealizowany przez Fundacje Rozwoju Systemu Edukacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Łączna wartość projektu wynosi 316 tys. złotych , jest to projekt o największym obecnie dofinansowaniu na ten cel wśród szkół powiatu limanowskiego. Projekt będzie realizowany przez dwa lata szkolne. Termin pierwszego wyjazdu: 3 czerwca 2017.

 

Loading ....

 

Jak mówi Halina Majkowska, koordynator projektu – niewiele szkół w naszym regionie jest w stanie poszczycić się zdobyciem tak wysokich funduszy na organizację zagranicznych praktyk wyjazdowych. Wśród naszej młodzieży jest bardzo duże zainteresowanie tym wyjazdem, ale nie ma co się dziwić, jest to dla nich nie tylko duża atrakcja, ale przede wszystkim szansa na zdobycie zagranicznego doświadczenia zawodowego. Po zakończeniu tego projektu planujemy starać się o kolejne środki finansowe na wyjazdy zagraniczne uczniów, którzy w najbliższych latach będą wybierać naszą szkołę i chcą kształcić się w takich zawodach jak technik hotelarz, technik żywienia, technik ekonomista, technik logistyk czy technik obsługi turystycznej. Są to zawody, gdzie jest szeroki rynek pracy nie tylko w Polsce, ale także właśnie w Europie, a nasze praktyki zagraniczne mają umożliwić im zdobycie niezbędnego doświadczenia – dodaje pani Halina ucząca w „Ogrodniku” języka angielskiego.

 

Partnerem szkoły jest akredytowane centrum szkoleniowe SISTEMA TURISMO, które posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu praktyk zawodowych w ramach projektów unijnych oraz dobiera miejsca praktyk tak, by uczeń mógł efektywnie podnosić swoje kwalifikacje.

 

Po zakończeniu praktyk, 40 uczniów otrzyma certyfikaty EUROPASS i ECVET, które ułatwią mobilność i poprawią perspektywy zatrudnienia w całej Europie. Uczniowie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, doskonalenia języka angielskiego oraz przeżycia niezapomnianej przygody.
W ramach projektu uczniowie maja zapewnione: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, uczestniczenie w programie kulturowym (m. in. wycieczka do San Marino czy Wenecji).

 

Oprócz Włoch, uczniowie „Ogrodnika” mają jak co roku możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do tak atrakcyjnych miejsc jak Ustka nad Bałtykiem, Mikołajki na Mazurach, Bukowina czy Białka Tatrzańska. Szkoła współpracuje także z renomowanymi hotelami w Zakopanem oraz w Krakowie. Największą popularnością cieszą się jednak miesięczne pobyty w okresie wakacyjnym w Międzywodziu na wyspie Wolin w ośrodku „Międzycechowy”, z którym to ośrodkiem szkoła współpracuje już kilkanaście lat.


 

red. i foto

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej

 

Tekst przeczytany: 847.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/-ogrodnik-we-wloszech.html