Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.10.2018r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 ''Skojarzenia'' i inne historie z życia wzięte  

 

 

Loading ....


Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Miejskiej z Anną Lutosławką-Jaworską miało z zamyśle dotyczyć napisanych przez nią książek, ale jak się okazało, życie napisało nam zupełnie inny scenariusz. Aktorka, która pokochała teatr krótko opowiedziała o swoich filmowych epizodach, z których  najbardziej jest znana.

 

Loading ....

Niewiele się dowiedzieliśmy o chłopakach z Rudego 102, choć pani Anna grała tam dziewczynę Olgierda. Więcej Pani Anna opowiedziała nam o swoich trudnych doświadczeniach na planie filmu "Ostatni etap" – przejmującej historii o więźniarkach z oświęcimskiego obozu, którą włączyła jako jedno ze wspomnień w "Skojarzeniach".

 

Loading ....

Widać było, że pomimo upływu lat wspomnienie tych chwil wywołuje duże emocje. Mimo tego Pani Anna tak poprowadziła spotkanie, że cały czas zaskakiwała nas swoim otymizmem i humorem, choć mówiła o sprawach niełatwych. Skad bierze siłę, na to by jeszcze nieustannie pomagać  w krakowskim ośrodku dla dzieci niewidomych przy ulicy Tynieckiej? Jak sobie poradziła z napisaniem niepozornej książeczki o ogromnym ładunku emocjonalnym "Kwiaty też zasypiają" - bohaterami tej książki są dzieci chore na raka przebywające w hospicjum...?

 

Loading ....

Chwile dramatyczne łączą się z życiem pełnym radości, optymizmem, spełnionym życiem zawodowym, wspaniałymi podróżami do Afryki. Na spotkaniu pojawiły się również osoby, które chciały poradzić się Pani Anni jak zacząć pisać, bo mają ku temu i chęci i motywację. I co zrobiła nasza artystka? Poradziła jak pisać to i czytać - i to od razu! Pani dostała fragment "Skojarzeń" zapisany trochę górlaską gwarą z historią o takim se Jedrusiu z  humorem, o miłości, Ameryce i iście hollywoodzkim zakończeniu.

 

Loading ....

A skoro mowa o zakończeniach, na sam koniec otrzymaliśmy obietnicę kolejnego spotkania. Dziękując za miłe chwile Pani Anna dostała od Wiceprzewodniczącej Rady Miasta – Agnieszki Sasal piękny album o naszej okolicy, a dyrektor Biblioteki kosz owoców. "Do zobaczenia!" – tak z nami pożegnała się Pani Ania, wracając do swojego ukochanego teatralnego Krakowa

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1033.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/-skojarzenia-i-inne-historie-z-zycia-wziete.html