Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Koniec wakacji to koniec roku szkolnego i czas na podsumowania. Tak też było w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej. Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia sportowe, bo właśnie w sporcie Szkoła Podstawowa nr 1 przewodzi w powiecie od 2 lat. „Powiatowy System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej” prowadzony jest przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Limanowej od 4 lat. Stworzony został na przykładzie systemu wojewódzkiego (od 2006r.). W minionym roku szkolnym po raz drugi nasza podstawówka zajęła I miejsce. Na miano najlepszej szkoły w powiecie limanowskim trzeba było ciężko pracować. Uczniowie ZSM nr 1 wzięli udział w 44 zawodach sportowych (w 66 kategoriach), gdzie 5 krotnie zdobywali tytuł mistrzowski (w tym 3 w piłce ręcznej – koronnej dyscyplinie tej szkoły) , 8 krotnie wicemistrzowski i 8 razy zajmowali miejsce trzecie. W tym miejscu należy również pogratulować zawodnikom z gimnazjum, którzy kolejny raz stanęli na podium zajmując w ogólnej klasyfikacji III miejsce.

 

Loading ....

Trzeba wspomnieć, że 20 czerwca 2013r. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie władz Powiatu Limanowskiego, w ramach którego nagrodzono między innymi najlepsze szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne biorące udział w „Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej”. W zawodach sportowych na etapie powiatowym wzięło udział 63 szkół podstawowych 36 gimnazjów i 8 szkół ponadgimnazjalnych. Wystartowało w nich 2372 uczniów podstawówek, 2660 gimnazjalistów i 1932 licealistów. Łącznie wzięło udział 6964 uczniów. Puchary i dyplomy wręczali: Starosta Powiatu Jan Puchała, Wicestarosta Franciszek Dziedzina i Członek Zarządu Mieczysław Uryga. Na spotkaniu tym „jedynkę” reprezentował p. Zbigniew Stachura. Pan Zbyszek wrócił z 4 pucharami i dyplomami, które teraz zdobią gabloty z trofeami sportowymi wyeksponowanymi w holu przy wejściu do szkoły.

 

Loading ....

Na wynik pracowali uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego - Marta Bijatowska, Katarzyna Mielnikiewicz, Grzegorz Szynalik oraz Zbigniew Stachura. Wielkie uznanie również dla p. Dyrektor Anny Górskiej zabezpieczającej stronę organizacyjną i finansową zawodów. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, tak znaczącego sukcesu sportowego Szkoły.

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1550.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/-sportowa-jedynka-wciaz-przewodzi.html