Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 11.12.2017r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 11 listopad bogaty w atrakcje 

 


Świętowanie Dnia Niepodległości w naszej okolicy ma program bogaty w różne atrakcje. Poza doniosłymi i patriotycznymi uroczystościami w każdej miejscowości na terenie powiatu można witać specjalny pociąg Niepodległości, który pojawi się na trasie Nowy Sącz-Chabówka. Motywem przewodnim będzie rocznica odzyskania wolności przez Polskę.

 

Loading ....

Skład retro złożony z parowozu oraz historycznych wagonów z I połowy XX wieku wyruszy z Nowego Sącza punktualnie o godzinie 11:40. W składzie pociągu, w specjalnie przygotowanym wagonie znajdzie się ekspozycja militarna przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych PTH. Towarzyszyć jej będą rekonstruktorzy w mundurach z lat 1914-1918 odzwierciedlający formacje walczące o niepodległość na terenach dzisiejszej Sądecczyzny i Podhala. Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania przed odjazdem pociągu z Nowego Sącza i na postojach na stacjach. Nie zabraknie też typowo kolejowych atrakcji – możliwe będzie zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego, a także wystawy konkursowej „Skarby Małopolski 2016”.

 

Loading ....

Planując świętowanie w Mszanie Dolnej można w drodze do parku na Bieg Niepodległościowy zatrzymać się na chwilę na stacji PKP.

 

Wieczorem warto wybrać się do Szczyrzyca – zaśpiewa tam Bogusław Morka z orkiestrą kameralną Alla Viena pod dyrekcją prof. Adama Manijaka podczas Koncertu Niepodległościowego. Zapraszamy na godz. 18.00 do Gościńca Św. Benedykta. Wstęp bezpłatny.

 

Szczegółowy rozkład jazdy pociągu:


- Nowy Sącz, odjazd o godzinie 11:40
- Nowy Sącz Miasto, przyjazd 11:46, odjazd 11:48 – 2 minuty postoju technicznego
- Męcina, przyjazd 12:26, odjazd 12:56 – 30 minut postoju, rekonstrukcja historyczna na stacji,            wodowanie parowozu
- Limanowa, przyjazd 13:39, odjazd 13:49 – 10 minut postoju, pokaz historyczny
- Dobra, przyjazd 14:41, odjazd 15:11 – 30 minut postoju, poczęstunek regionalny
- Mszana Dolna, przyjazd 15:55, odjazd 16:00 – 5 minut postoju technicznego
- Przyjazd do Chabówki o godzinie 16:30.




 

 

 

Red.

fot. arch. UM - Kolej na Majówkę 2015

 

Tekst przeczytany: 504.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/11-listopad-bogaty-w-atrakcje.html