Urząd Miasta Mszana Dolna
Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 17.08.2018r. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności
Aktualności

Odpust partyzancki w Szczawie

W najbliższy weekend, 18-19 sierpnia w Szczawie odbędzie się Odpust Partyzancki. Jest to wydarzenie,  które na stałe wpisało się w tradycję nie tylko tej miejscowości, ale całej Limanowszczyzny. W tym roku odpust jest jednym z powiatowych uroczystości, które organizowane są dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania Niepodległości. Jak co roku, podczas uroczystości uczestnicy oddadzą cześć poległym i żyjącym partyzantom z Podhala, Gorców i Beskidów walczącym o wolną i niepodległą Polskę.

13.08.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Holi Festiwal - festiwal kolorów na plaży

Lokalna Grupa Działania „Piękna Ziemia Gorczańska” zaprasza na Holi Festiwal – święto kolorów. To kolejne wakacyjne wydarzenie organizowane z myślą o dzieciach i młodzieży. W sobotę, 18 sierpnia na plaży poza feerią kolorów zapraszamy na atrakcje przygotowane dla dzieci. Malowanie twarzy, wodne tatuaże, bańki mydlane, kolorowe warkoczyki, dmuchańce, gry i zabawy.

14.08.2018 zobacz więcej »

W weekend Parowozjada w Chabówce

W najbliższą sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce, czeka miłośników kolei prawdziwa uczta. Główną atrakcją będą pokazy parowozów i zabytkowych składów pociągów. Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada również jubileusz 25-lecia otwarcia skansenu.

16.08.2018 zobacz więcej »

Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym

Gorczański Park Narodowy zaprasza w weekend 18-19 sierpnia od godz. 10.00-17.00 na polanę Trusiówka w Lubomierzu-Rzekach na odkrywanie tajemnic przyrody. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, gry terenowe, zabawy i konkursy z nagrodami. Na odważnych czekać będzie ścianka wspinaczkowa i most powietrzny.

16.08.2018 zobacz więcej »

Spotkanie w górach - PTTK zaprasza na Kiczorę

Mszańskie Koło Terenowe PTTK na kolejne wyjście w ramach „Spotkań w górach” zaprasza na Kiczorę (1282 m npm), w niedzielę 19 sierpnia.  To trzeci co do wielkości szczyt w Gorcach, na zachodnim zboczu południowego ramienia Kiczory znajduje się największe zgrupowanie jaskiń w Gorcach.

16.08.2018 zobacz więcej »

W remoncie dwie ulice w centrum miasta

W podobnym czasie rozpoczęły się prace na dwóch miejskich ulicach w centrum miasta. Na słynny stary postój taxi, łącznik pomiędzy ul. Kolbego a ul. Starowiejską wjechał sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace ziemne. Od ponad roku trwały prace projektowe i przygotowawcze do realizacji tej inwestycji.

13.08.2018 zobacz więcej »

Udany eko-patrol Straży Miejskiej - śmieciarz złapany i ukarany

Mimo,  że od kilku dni wysokie temperatury nie zachęcają do prac porządkowych na działkach i w ogródkach, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej odnotowują ostatnio zwiększoną liczbę interwencji dotyczących spalania odpadów w ogniskach jak i pojawiających się nad brzegami rzek śmieci.

13.08.2018 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE -remont ulicy

OGŁOSZENIE

 

W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ REMONTU DROGI „ŁĄCZNIKA UL. KOLBEGO Z UL STAROWIEJSKĄ” (STARE TAXI) URZĄD MIASTA MSZANA DOLNA INFORMUJE, ŻE DROGA TA BĘDZIE ZAMKNIĘTA DLA RUCHU PIESZEGO ORAZ POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH CO NAJMNIEJ DO 31 SIERPNIA 2018 ROKU.

26.07.2018 zobacz więcej »

Józef Kowalczyk u Józefa Kowalczyka - weteran z Australii odwiedził Burmistrza

W poniedziałek, 16 lipca do mszańskiego magistratu przyjechał Józef Kowalczyk, urodzony w Lubomierzu  94-letni weteran walk o Monte Cassino, który po latach nieobecności wrócił niedawno do Polski. W urzędzie przywitał go gospodarz miasta, również Józef Kowalczyk, co więcej – także urodzony w Lubomierzu. Wizyta w urzędzie miasta miała jednak konkretny cel. Weteran stara się potwierdzenie posiadania polskiego obywatelstwa.

18.07.2018 zobacz więcej »

Zakochani w teatrze

W Krakowie w dniach od 3 do 8 lipca 2018 r. odbywały się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła młodzież z Grupy Projekt Teatr z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Sześć dni wystarczyło, aby pokochać teatr bez pamięci. Każdego dnia miłośnicy teatru mieli okazję zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami w sferze ruchowo-głosowej. Prócz tej jakże dużej dawki pracy warsztatowej wszyscy mogli podziwiać pracę profesjonalnych aktorów oraz poznawać ciekawe rozwiązania sceniczne podczas prezentacji przedstawień na  Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych  - 31. ULICA.

24.07.2018 zobacz więcej »

Sportowe wakacje z UKS ''Beskid'' Mszana Dolna

Pierwsze dwa tygodnie wakacji były bardzo pracowite dla znacznej grupy dzieci i młodzieży z terenu miasta Mszana Dolna. Zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem uczestniczyli oni w całodniowych zajęciach sportowych. Wszystko to za sprawą Uczniowskiego Klubu Sportowego „Beskid” Mszana Dolna, który zorganizował pierwszą edycję „Półkolonii Sportowej 2018”.

23.07.2018 zobacz więcej »

Stowarzyszenia z czekami - LAMA z największą dotacją

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu grantowego Tesco „Decydujesz pomagamy”. Klienci Tesco w otwartym głosowaniu wybrali organizacje, które otrzymają granty na realizację lokalnych inicjatyw. W miniony czwartek, 12 lipca w sklepie Tesco w Limanowej odbyło się uroczyste wręczenie czeków. Na spotkania filmowe – „Aktywną jesień z Lamą” Stowarzyszenie LAMA z Mszany Dolnej odebrało czek na 5 000 zł.

19.07.2018 zobacz więcej »

Absolutorium dla Burmistrza Miasta

Najważniejszymi punktami czterdziestej piątej sesji Rady Miasta było głosowanie nad dwoma projektami uchwał. Pierwszy z nich dotyczył zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Miasta Mszana Dolna za rok 2017. Druga uchwała dotyczyła udzielenia absolutorium dla Burmistrza Miasta. Ostatecznie, jednogłośnie radni opowiedzieli się za przyjęciem obu projektów.

29.06.2018 zobacz więcej »

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI

ZAWIADOMIENIE
O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
OBOWIĄZUJĄCEJ OD 1 LIPCA 2018 ROKU

15.06.2018 zobacz więcej »

Kanalizacja na ul. Kolbego

Po dziesięciu latach przerwy w inwestycjach w ochronę środowiska ruszyła kolejna inwestycja kanalizacyjna przy ulicy Kolbego. Jest to trzecia bardzo ważna inwestycja w tej kadencji. W tym roku budowana jest kanalizacja przy ulicy Słonecznej i dalszy ciąg przy ulicy Kolbego.

21.05.2018 zobacz więcej »

Nowy MOK

Długo oczekiwana inwestycja dla Miejskiego Ośrodka Kultury w naszym Mieście doczekała się realizacji. Na stadionie sportowym rozpoczęły się prace budowlane przy nowej siedzibie MOK. Część starego, niezagospodarowanego od 30 lat budynku zostanie wyburzona i przebudowana. 

21.05.2018 zobacz więcej »

Kanalizacja na ul. Słonecznej - ciąg dalszy

Rozpoczęła się budowa dalszej części kanalizacji na ul. Słonecznej. Całkowita długość kanałów grawitacyjnych kanalizacji sanitarnej w ramach niniejszego zadania wynosi ok. 2185,0 m. Włączenie projektowanego kanału do istniejącej kanalizacji sanitarnej nastąpi w obrębie działki nr 5077, do wybudowanej w roku ubiegłym przepompowni ścieków, która przesyła je pod dnem Mszanki do kanału głównego, który dostarczy je do oczyszczalni ścieków w Mszanie Dolnej.

11.05.2018 zobacz więcej »

Nowy sezon z PTTKiem

Mszańskie Koło Terenowe PTTK otworzyło „XIV Spotkania w górach”  22 kwietnia na Czarnym Dziale. Było to pierwsze wyjście z sześciu w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą cztery wycieczki wyjazdowe.

27.04.2018 zobacz więcej »

EWIDENCJA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH I PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Burmistrz Miasta Mszana Dolna, informuje, że zgodnie z art. 3 ust.3 pkt.1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2017 poz. 1289 z późn. zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, zlokalizowanych na nieruchomościach położonych na terenie Miasta Mszana Dolna.

05.02.2018 zobacz więcej »

DBAMY RAZEM O CZYSTE POWIETRZE

- RUSZAJĄ KONTROLE PIECÓW W NASZYM MIEŚCIE.


W trosce o zdrowie naszych mieszkańców i przestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa od 14 lutego rozpoczynają się kontrole pieców w mieście Mszana Dolna.

13.02.2018 zobacz więcej »

Darmowa pomoc prawna w Urzędzie Miasta w 2018 roku

Od drugiego stycznia 2018 kontynuujemy funkcjonowanie systemu darmowej pomocy prawnej w Urzędzie Miasta Mszana Dolna. Na terenie Powiatu Limanowskiego wyznaczonych jest pięć punktów, w których porad będą udzielali radcowie prawni oraz adwokaci.  

20.02.2018 zobacz więcej »

Wdrożenie nowego programu ''Zbyt Woda'' w ZGK

Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej z początkiem bieżącego roku wdrożył nowy program Zbyt Woda umożliwiający prowadzenie kartotek płatników oraz odbiorców. Moduł pozwala na czytelne wystawianie faktur gdzie automatycznie doliczane są zaległości, odsetki a także rozliczane nadpłaty.

17.11.2017 zobacz więcej »

Legitymacja Osoby Niepełnosprawnej -ważne zmiany

Z dniem 1 września 2017 r. zmianie uległ wzór blankietu Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej. Od dnia 1 września br. nie jest zatem możliwe wystawienie legitymacji na wzorze obowiązującym do dnia 31 sierpnia br. co oznacza, że realizacja wszystkich wniosków złożonych do dnia 31 sierpnia powinna zostać do tego dnia zakończona.

Ważne: Legitymacje wystawione przed dniem 1 września br. zachowują ważność na czas w nich określony.

10.10.2017 zobacz więcej »

Jak segregować odpady od 1 lipca?

Od 1 lipca 2017 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017 poz. 19). Od tej pory odpady będą dzielone na cztery frakcje. Do pojemnika/worka niebieskiego trafi papier, do zielonego – szkło, do żółtego – metale i tworzywa sztuczne, a do brązowego – odpady ulegające biodegradacji.

27.06.2017 zobacz więcej »

Segregacja śmieci w domkach letniskowych

Informujemy, iż od 1 lipca 2017 roku systemem opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostaną objęci właściciele domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku położonych na terenie Miasta Mszana Dolna.

27.06.2017 zobacz więcej »

Nowe zasady wycinki drzew

Od 17 czerwca 2017 zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące usuwania drzew z prywatnych nieruchomości. Zaostrzają one obowiązujące od nowego roku prawo dotyczące wycinki drzew na prywatnym gruncie. Przewidują, że prywatny właściciel gruntu, chcąc dokonać wycinki drzew na swojej nieruchomości, na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, będzie musiał zgłosić ten fakt wcześniej do urzędu.

22.06.2017 zobacz więcej »

System monitorowania i ostrzegania przed klęskami żywiołowymi

Powiat Limanowski realizuje projekt, który otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w Poddziałaniu 5.1.2. Wsparcie służb ratunkowych i został oceniony jako drugi najlepszy projekt w Województwie Małopolskim na 30 złożonych projektów! 

29.05.2017 zobacz więcej »

Walczmy razem o czyste powietrze

Zgodnie z oceną powietrza w Województwie Małopolskim w roku 2015, którą wykonano dla Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie w Mieście Mszana Dolna nastąpiły przekroczenia dopuszczalnych wartości pyłów PM 10 oraz PM 2,5. Przekroczenia te świadczą o konieczności wdrażania na terenie miasta działań zmierzających do obniżenia niskiej emisji, propagujących odnawialne źródła energii, termomodernizacje budynków mieszkalnych oraz wymianę starych pieców.

18.11.2016 zobacz więcej »

Zmiana taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę

Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej uprzejmie informuje, że zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dniem 1 października 2016 roku nastąpi zmiana obowiązujących opłat.

19.09.2016 zobacz więcej »

Uwaga na fałszywego wnuczka!

W ostatnich dniach w rejonie Mszany Dolnej doszło do 8 prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych tzw. "metodą na wnuczka". Policjanci ostrzegają, choć  nie ma informacji, żeby kogoś oszukano, ale próby były podjęte. W tych przypadkach chodzi o niemałe pieniądze, bo oszuści próbowali wyłudzić od 40 do nawet 80 tys. złotych.  

30.08.2016 zobacz więcej »

Dopalacze - gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

29.07.2015 zobacz więcej »

Działki na sprzedaż - ostatnie na ulicy Leśnej

Miasto Mszana Dolna oferuje do sprzedaży ostatnie działki na ul. Leśnej. To atrakcyjna lokalizacja z przeznaczeniem terenu do zabudowy jednorodzinnej i nie tylko. Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.   

27.07.2015 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/aktualnosci/