Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 22.06.2018r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018
Archiwum 2018

Koncert na finał w MOKu

17 czerwca, w najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert uczestników warsztatów muzycznych prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentują się: pianistki i pianiści, gitarzystki i gitarzyści, wokalistki i wokaliści, skrzypaczki i akordeoniści. Repertuar jak zawsze u nas zróżnicowany od klasyki po heavy metal. Początek o godz. 16.00 - wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

12.06.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy do MOKu na pokaz tańca

W najbliższy piątek, 15 czerwca zapraszamy na podsumowanie drugiego semestru zajęć tanecznych w Miejskim Ośrodku Kultury. Pokaz wszystkich grup rozpocznie się o godz. 17.30. Będzie można obejrzeć efekty pracy każdej z grup, od tych najmłodszych – przedszkolaków aż po uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy!

12.06.2018 zobacz więcej »

Urząd Miasta w dniu 1 czerwca 2018r. będzie nieczynny

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że dzień 1 czerwca 2018r. jest dniem wolnym od pracy pracowników Urzędu Miasta – art.33 ust 1 ustawy z dn.8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017r. poz.1875 ze zm.)

28.05.2018 zobacz więcej »

Pomóżmy Monice Wsolak zostać Miss Małopolski

Monika Wsolak z Raby Niżnej, Zagórzańska Miss z 2016 roku,  zakwalifikowała się do finału konkursu na Miss Małopolski. Każdy z nas może mieć swój udział w założeniu jej korony i uzyskaniu przez nią  zaszczytnego tytułu Miss Publiczności - wystarczy tylko wysłać  SMS o treści MPM.05 pod numer 7168. Koszt takiego SMSa to 1.23zł; można wysłać więcej niż jeden SMS. Tytuł "Miss Publiczności Małopolski" zapewni laureatce awans do ćwierćfinału Miss Polski 2018.

22.05.2018 zobacz więcej »

''Spotkania w górach'' - PTTK zaprasza na Ciecień

Mszańskie Koło Terenowe PTTK otworzyło „XIV Spotkania w górach” 22 kwietnia na Czarnym Dziale. Na kolejne wyjście zapraszamy 27 maja na górę Ciecień – 829 m mnp. Góra jest całkowicie zalesiona, jednak z odkrytych, leżących przy szlaku turystycznym poniżej lasu terenów widać doskonale wzniesienia Beskidu Wyspowego. Najlepszy widok jest z polanki paralotniarzy na zachodnich stokach Ciecienia, nad Wiśniową. W ostatnich latach Ciecień stał się ulubioną górą paralotniarzy.

17.05.2018 zobacz więcej »

Do Mszany na ''Wypad w plener'' - teraz Gmina Niedźwiedź

Cały majowy dzień trwały zdjęcia i nagrania do programu „Wypad w plener” realizowanego w naszym mieście. I chociaż był to czas na wielkie świętowanie 1 maja – Święto Pracy, wszyscy zaangażowani w projekt od samego rana pracowali korzystając z pięknej pogody i możliwości, bo w tym dniu od samego rana okoliczne góry przeżywały najazd turystycznych zapaleńców, uczestników V Tour Mszana.

23.05.2018 zobacz więcej »

Piknik Rodzinny na Dzień Dziecka

Niedziela, 27 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji, w tym podsumowanie Mini Talent Show – występy i głosowanie publiczności. Zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ścianka wspinaczkowa, pokaz sprzętu strażackiego, rodzinna gra terenowa, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

18.05.2018 zobacz więcej »

Mszana biega - w sobotę 26 maja

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 26 maja o godz. 17.00 na biegową akcję, która zawsze w maju organizowana była jako "Polska Biega". Tradycyjnie wszystkie nasze biegi organizowane są w Parku Miejskim im. Rodziny hr. Krasińskich. Zapraszamy do udziału i dużch i małych, przygotowane są biegi o różnym stopniu trudności, nie ma czego się obawiać. To jak zawsze sportowa zabawa i dużo radości.

18.05.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Majówkę u Orkana

Gmina Niedźwiedź, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Oddział Związku Podhalan w Niedźwiedziu zapraszają w sobotę,  26 maja w gościnne progi domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej.  O godz. 15.30 rozpoczyna się tam tradycyjnie "Majówka u Orkana". Program zapowiada się interesująco, serdecznie zapraszamy!

18.05.2018 zobacz więcej »

Wyniki dodatkowego Konkursu Ofert

Po przeprowadzeniu dodatkowego otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dokonano wyboru oferty, zgodnie z Zarządzeniem Nr 33/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 9 maja 2018r.

15.05.2018 zobacz więcej »

Małopolskie Dni Rodziny

Od 12 do 20 maja w całym regionie odbędą się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja do zwiedzania różnych muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich. Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie. 

17.05.2018 zobacz więcej »

Noc Muzeów - najbliżej w Rabce i w Limanowej

Jak co roku w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów 18 i 19 maja czekają na nas atrakcje przygotowane przez muzea w naszej okolicy. Najbliżej można wybrać się do Limanowej, do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej oraz do Rabki, na atrakcje zapraszają Muzeum Górali i Zbójników oraz Muzeum im. Władysława Orkana. 

17.05.2018 zobacz więcej »

''Kolej na majówkę'' - 20 maja

Przez Mszanę Dolną, w niedzielę 20 maja przyjedzie pociąg retro w ramach akcji „Kolej na Majówkę”. Tym razem w nieco okrojonej formie, bo wyjazd nastąpi z Chabówki przez Mszanę Dolną do Kasiny Wielkiej, a nie jak zawsze z Nowego Sącza do Chabówki. Jest to pierwszy przejazd na tej trasie w organizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach kolejarskiej akcji.

18.05.2018 zobacz więcej »

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA SPOTKANIE

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW W RAMACH PROJEKTÓW PN.:

„OBNIŻENIE POZIOMU NISKIEJ EMISJI W MSZANIE DOLNEJ – WYMIANA STARYCH KOTŁÓW, PIECÓW, URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH NA PALIWA STAŁE W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH W RAMACH RPO WM 2014-2020”

11.05.2018 zobacz więcej »

Udany weekend w Gorczańskim Parku z atrakcjami dla dzieci

W dniach 5-6 maja już po raz  piąty zorganizowano dla turystów odwiedzających Gorce i Beskid Wyspowy oraz lokalnej społeczności festyn turystyczny pn. „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”. Tę szczególną imprezę jednoczącą wielu organizatorów. W bieżącym roku – dostosowując do charakteru imprezy -  organizatorzy zmodyfikowali nazwę imprezy na: „Weekend z dzieckiem w Gorczańskim Parku Narodowym”. Program spotkania z Parkiem obfitował w atrakcje.

11.05.2018 zobacz więcej »

Tak się biega w ''Jedynce''

Wielkim sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody, w których na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów w kategoriach dziewcząt i chłopców wzięło 71 drużyn odbyły się 25 kwietnia w Limanowej. Uczniowie mszańskiej „Jedynki” zdobywali: 4 krotnie mistrzostwo powiatu, 3 razy wicemistrzostwo i 2 razy miejsce trzecie.

09.05.2018 zobacz więcej »

Młode Talenty! Zapraszamy!

Masz talent? Chcesz się pokazać na scenie? Jesteś w wieku 6-16 lat? Weź udział w piątym mszańskim Mini Talent Show – eliminacje odbędą się 19 maja,  start o godz. 16.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Występ na żywo podczas "Pikniku Rodzinnego" 27 maja. Zapisy w MOK'u trwają do 15 maja,  ilość miejsc ograniczona! Warto pamiętać, że młode talenty do konkursu zapisują rodzice lub opiekunowie.

08.05.2018 zobacz więcej »

Święto Konstytucji

Już tradycją stają się uroczyste obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w Parafii Miłosierdzia Bożego. W uroczystym przemarszu, który od Szkoły Podstawowej poprowadziła Orkiestra Dęta OSP pod batutą Piotra Rataja w dalszej kolejności za prezesem OSP Stanisławem Antoszem przechodziły poczty sztandarowe szkół, strażaków, miejskich stowarzyszeń i samorządu. Uroczysty przemarsz zamykali Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek oraz Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk.

08.05.2018 zobacz więcej »

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszego miasta w Święto Konstytucji Trzeciego Maja - do kościoła Miłosierdzia Bożego, o godzinie 10.30 odprawiona zostanie tam uroczysta, dziękczynna Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny i wspólnoty naszego miasta.

02.05.2018 zobacz więcej »

ZARZĄDZENIE Nr 30/2018 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA

ZARZĄDZENIE Nr 30/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna
z dnia 27 kwietnia 2018 roku

 

w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej, 34-730 Mszana Dolna, ul. Orkana 12.

30.04.2018 zobacz więcej »

Święto Flagi - Wywieś Polską Flagę!

Drugiego maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Polska flaga jest symbolem, który łączy Polaków. Wywieszając flagę demonstrujemy naszą dumę z bycia Polką i Polakiem oraz okazujemy szacunek Polakom, którzy poświęcili swoje życie, wolność lub pracę dla istnienia niepodległości i powodzenia naszego Narodu.

30.04.2018 zobacz więcej »

VII Tour Mszana

Tour Mszana Dolna rozpoczyna IX edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego. Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach” to zdobycie sześciu szczytów w jeden dzień.

30.04.2018 zobacz więcej »

Szczypiorniści z Jedynki najlepsi w powiecie

W ostatnich tygodniach rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowe Igrzyska Dzieci  w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt. Turnieje jak co roku odbyły się w Hali Miejskiej przy ulicy Sienkiewicza 2 w Mszanie Dolnej. Tradycyjnie wysokie miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący  Szkołę Podstawową Nr 1 w Mszanie Dolnej, czyli popularną „Jedynkę”

30.04.2018 zobacz więcej »

 

29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz  dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Koncert odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia o  godz. 16:00. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka nieczynna

Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej informuje iż w przyszłym tygodniu od 30.04.2018 (od poniedziałku) do 05.05.2018 (soboty) Biblioteka będzie nieczynna. Przerwa związana jest w zdrożeniem systemu RODO i konwersją danych.

27.04.2018 zobacz więcej »

Sukces matematyczny uczennicy z Jedynki

Kinga Stachura uczennica klasy trzeciej Gimnazjum Nr 1 uzyskała II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków”. Konkurs odbył się  w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej pod Honorowym Patronatem Jan Puchały – Starosty Limanowskiego. Tegoroczna edycja konkursu przybliżała uczniom postać znanego polskiego matematyka Kazimierza Kuratowskiego.

27.04.2018 zobacz więcej »

PTTK - rekordu otwarcia nie było, ale...

Ale jak na Czarny Dział – niewiele brakowało. W słynnym zeszycie Terenowego Koła PTTK pojawiła się lista na 93 osoby! Otwarcie „XIV Spotkań w górach” można uznać za udane. Od razu było widać, tych, którzy sezon wcześniej zdobyli za cztery wyjścia pamiątkową koszulkę – tym razem kolorze bordo. Jaki będzie kolor w tym roku, tego jeszcze nie wiemy, ale na pierwszym spotkaniu każdy mógł zabrać plan tegorocznych Spotkań.

27.04.2018 zobacz więcej »

Z pamięci o tych, którzy odeszli, utkana jest nasza tożsamość

15 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyły się uroczystości rocznicowe poświęcone „Dniu Pamięci Ofiar Katynia” oraz ósmej  rocznicy katastrofy smoleńskiej. Miały one szczególny charakter, dzięki włączeniu się w tę inicjatywę wielu miejscowych środowisk. Patronat nad obchodami objęły samorządy Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

27.04.2018 zobacz więcej »

VI sztafetowy bieg katyński

Młodzież szkół podstawowych gmin Mszana Dolna, Niedźwiedź i miasta Mszana Dolna upamiętniła 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej udziałem w zawodach sportowych. Po raz szósty na obiekcie sportowym LKS „Witów” Mszana Górna odbył się „Sztafetowy bieg katyński”.

27.04.2018 zobacz więcej »

Dodatkowy Konkurs Ofert z zakresu zdrowia publicznego

Zarządzeniem nr 15/2018 z dnia 9.03.2018r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dodatkowy otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

22.03.2018 zobacz więcej »

Wyniki Otwartego Konkursu Ofert

Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dokonano wyboru ofert, zgodnie z Zarządzeniem Nr 14/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 9 marca 2018r.
 
13.03.2018 zobacz więcej »

Polak, Węgier dwa bratanki

Ponad 16 lat temu Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk nawiązał współpracę partnerską z węgierskim miastem Biri. W ramach podpisanej umowy w 2002 roku oba samorządy zobowiązały się umacniać przyjaźń i współpracę miejscowości w obrębie kultury, kształcenia, sportu i turystyki. W ten sposób niewielkie miasteczko położone za północnowschodniej części Węgier, niedaleko Nyiregyhazy stało się nam bliskie.

12.03.2018 zobacz więcej »

SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH -zmiana przepisów

9 marca 2018 r weszła w życie zmiana ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która. nałożyła na Radę Miasta obowiązek podjęcia uchwał w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów  oraz zasad usytuowania na terenie miasta miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

10.04.2018 zobacz więcej »

Rusza nabór na urzędników wyborczych

Zasady dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz informacja o liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu.

27.02.2018 zobacz więcej »

Uwaga! Utrudnienia na drodze

Na 9 dni, w okresie od 16 do 25 kwietnia, zamknięta zostanie zakopianka w Lubniu. Objazd poprowadzi przez Mszanę Dolną, Skomielną Białą i Rabkę-Zdrój. Trzeba się więc spodziewać, że w tych dniach na ulicach ruch samochodowy będzie bardzo duży.

12.04.2018 zobacz więcej »

Dyżury pracowników Urzędu Skarbowego

Dzisiaj, 24 kwietnia, ostatni raz w tym roku ! 
 
Wzorem lat ubiegłych dyżur w Urzędzie Miasta będą pełnić pracownicy Limanowskiego Urzędu Skarbowego w każdy wtorek (9.00-13.00), począwszy od  6 lutego br. do końca kwietnia br., w Sali Narad na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Marszałka Piłsudskiego 2, pomagając mieszkańcom miasta oraz gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź w elektronicznym przesyłaniu deklaracji podatkowych, która jest znacznie szybsza od tradycyjnej oraz szybciej otrzymamy zwrot podatku.
24.04.2018 zobacz więcej »

Sprzątamy rzekę!

Zarząd Koła PZW "Mszanka" w Mszanie Dolnej zaprasza wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu brzegów rzeki Mszanka. Jeśli wędkujesz, spacerujesz , a latem wypoczywasz nad rzeką Mszanką, przyjdź - razem posprzątajmy brzegi naszej rzeki.
12.04.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na spektakl w MOKu

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotę, 14 kwietnia o godz. 16.00 na spektakl „Jezus żyje” koła teatralnego "Grupa Projekt Teatr". Wstęp wolny. Spektakl autorstwa Katarzyny Wasilewskiej prezentowany był już w Zespole Placówek Oświatowych tuż przed Wielkanocą i spotkał się z fantastycznym odbiorem. Gorąco zapraszamy na to przedstawienie, które ma ciekawą formę i nietuzinkowych młodych aktorów.

12.04.2018 zobacz więcej »

XXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala, które przy pomocy Urzędu Miasta organizowane są w Szkole Podstawowej nr 1. Termin szachowych rozgrywek to najbliższy weekend: 7-8 kwiecień – serdecznie zapraszamy do udziału!

06.04.2018 zobacz więcej »

Uroczystości katyńskie w Mszanie Dolnej

Wspólnie z Gminą Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej zapraszamy na uroczystości upamiętniające ofiary "Zbrodni Katyńskiej", które odbędą się w niedzielę 15 kwietnia - po uroczystej mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do parku miejskiego by oddać należny hołd przy katyńskim głazie, wokół którego rosną dęby pamięci.

03.04.2018 zobacz więcej »


 

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych tradycyjnie pod Orkanówką

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury zgromadził pod budynkiem „Orkanówki” małych i dużych twórców. Dotarli również parafianie z Bożego Miłosierdzia, którzy chcieli zaprezentować swoje dzieła i spróbować swoich sił w konkursie. Ze wsparciem rodziców, starszego rodzeństwa, każdy kto trzymał w dłoniach palmę chciał ją jak najlepiej zaprezentować. Jak zawsze palmy oceniane były w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna i palma najwyższa.

28.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza na kolejne nabory

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska ogłasza nabory wniosków. Wnioski będzie można składać w terminie od 28 marca do 12 kwietnia 2018 w biurze LGD. Pierwszy nabór 1/2018 wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji z zakresu: OCHRONA UDOSTĘPNIANIE I PROMOCJA DZIEDZICTW KULTUROWEGO OBSZARU LGD, Drugi nabór 2/2018 wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji z zakresu: MARKETING MARKI OBSZARU.

23.03.2018 zobacz więcej »

Gdzie ta wiosna? Bieg w parku z... zimą w tle

Kto nie był, może nie uwierzyć, że niedziele bieganie w parku z wiosennym tematem przewodnim będzie odbywać się w całkowitej zamieci śnieżnej. Bieg na wiosnę to idealny pretekst by spotkać się w parku, jest wiele tematycznych biegów na tą okazję, bieg Marzanny, wiosenny, wagarowicza, przykładów można mnożyć, ale kto spodziewał się, że niedzielny bieg będzie jeszcze kwalifikował się do tych zimowych i to jeszcze ekstremalnych?

23.03.2018 zobacz więcej »

Burmistrz Miasta informuje

Burmistrz Miasta informuje, iż dnia 30.03.2018 (Wielki Piątek) Urząd Miasta będzie nieczynny.

 

Zapraszamy w poświąteczny wtorek (03.04.2018)

22.03.2018 zobacz więcej »

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych w Niedzielę Palmową - 25 marca o godz. 12:15 przed budynkiem „Orkanówki”. Palmy zostaną ocenione w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna – zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan, najwyższa palma.

22.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji oraz warsztaty kulinarne. Warsztaty odbędą się 22 marca o godz. 16.00 w budynku OSP w Olszówce. W planach pieczenie bułeczek, pierników oraz robienie świeżych soków. Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

20.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji oraz warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły. Warsztaty odbędą się 21 marca o godz. 15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu – w sali kinowej.

20.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza na spotkanie

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji za pośrednictwem LGD w dniu 20 marca o godz. 15.30. Spotkanie odbędzie się w Biurze LGD, przy ul. Orkana 1. Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD, w tym głównie członków organizacji pozarządowych.

20.03.2018 zobacz więcej »

Bieg w parku za wiosną

Serdecznie zapraszamy na Wiosenny Bieg w parku. Sekcja biegów MOK zaprasza w najbliższą niedzielę – 18 marca o godz. 16.00. Macie już dość zimy? Zapraszamy do parku poszukać pierwszych oznak wiosny. Przyroda budzi się do życia po zimie, wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwszą zieleń. Straszą nas wprawdzie powrotem zimy i mrozu, ale nie dajmy się! Kto gotowy na bieg? Zapraszamy!

14.03.2018 zobacz więcej »

Nasza Osobowość Roku

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie „Gazeta Krakowska” po raz 26 uhonorowała ludzi, którzy w 2017 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce. Pierwszy etap plebiscytu zakończył się 16 lutego. W wyniku głosowania na Agnieszkę Orzeł oddano najwięcej głosów w powiecie limanowskim.

14.03.2018 zobacz więcej »

Zaproszenie na Drugi Dzień Zdrowia i Urody w Jedynce

Serdecznie zapraszamy na Drugi Dzień Zdrowia i Urody w Jedynce, który odbędzie się 13 marca na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w godzinach od 17.00 do 19.30. W programie przewidziane są bezpłatne konsultacje specjalistyczne – kosmetyczne, stomatologiczne i dietetyczne, pokazowe zajęcia prozdrowotne oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

12.03.2018 zobacz więcej »

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy...

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 7 marca zmarł Andrzej Gruszczyk były dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego wieloletni sekretarz oddziału Związku Podhalan w Niedźwiedziu, członek Zarządu Głównego Związku Podhalan.

08.03.2018 zobacz więcej »

Sportowy tydzień ferii w szkole

Choć szkoła w ferie powinna być cicha i pusta, tętniła życiem – dni wolne od nauki i siedzenia w szkolnych ławkach zastąpiła propozycja tygodnia ferii na sportowo. Po okiem nauczycieli wychowania fizycznego na hali sportowej odbywały się zajęcia i aktywności.

08.03.2018 zobacz więcej »

Historyczna nagroda dla Bartka

Praca Bartłomieja Orła, ucznia Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, poświęcona postaci Józefa Piłsudskiego, zyskała uznanie jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” i zajęła III miejsce, pokonując ponad 20 tys. innych prac nadesłanych z całej Polski. Bartek nie kryje, że nagroda jest dla niego powodem do dumy, ale także uwieńczeniem wielu dni mozolnej pracy spędzonej nad projektem „Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze”.

07.03.2018 zobacz więcej »

''Z Biblioteką przez świat'' - udane ferie wśród książek

W tym roku, w dniach od 19 do 23 lutego, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zorganizowała zajęcia podczas ferii dla dzieci w wieku 6-12 lat. Codziennym, integracyjnym grom i zabawom towarzyszyły wesołe i oryginalne lekcje geografii. Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach plastycznych dzieci poznawały piękno i specyfikę poszczególnych kontynentów, a przy okazji związane z nimi rozmaite ciekawostki.

06.03.2018 zobacz więcej »

KORYO na Słowenii i wyróżniony trener w Nowym Sączu

Od 24 do 26 lutego w Mariborze Słowenia został rozegrany Puchar Świta w Taekwondo Olimpijskim. Startowali w nim czołowi zawodnicy z całego świata, a UKS KORYO reprezentował Mateusz Szczęsnowski, Karolina Szczęsnowska, Patrycja Kornaś. Mateusz Szczesnowski został brązowym medalistą tego turnieju.

06.03.2018 zobacz więcej »

ZGŁOSZENIE KONIECZNOŚCI ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

 DZISIAJ, 2 MARCA  - OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ !

 

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w miesiącu marcu 2018 r.

Osoby zainteresowane składają zgłoszenie do siedziby firmy odbierającej odpady „Zakład Utylizacji Odpadów Myślenice” telefonicznie pod numer (12) 272-03-35 w godz. 7:00-15:00 lub mailowo odbiory@skladowisko.com.pl w terminie od 19 lutego do 2 marca 2018 r.

02.03.2018 zobacz więcej »

Święto Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzić będziemy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Jest ono poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Chcąc uczcić bohaterów minionych lat, na terenie powiatu limanowskiego w tym dniu odbędą się powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

28.02.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na 8. Ogólnopolską Spartakiadę Zimową KSM w Koninkach

W najbliższą sobotę, 3 marca 2018 roku w Koninkach rozegrana zostanie 8. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM. Uczestnicy w wieku 8-30 lat będą mogli całkowicie bezpłatnie wziąć udział we wszystkich konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów oraz zjazd na „byle czym”. Rodzice i opiekunowie najmłodszych uczestników nie będą skazani na nudę - dla wszystkich rodzin odbędą się grupowe zmagania i zabawy.

27.02.2018 zobacz więcej »

Akcja ''Zima'' Straży Miejskiej

W związku z okresem zimowym i obniżającymi się temperaturami Straż Miejska w Mszanie Dolnej jak co roku, podejmuje działania mające na celu odwiedzanie osób samotnych oraz monitorowanie sytuacji osób bezdomnych zagrożonych utrata życia i zdrowia poprzez znacząco obniżającymi się temperaturami. 

27.02.2018 zobacz więcej »

Gabinety profilaktyki zdrowotnej w miejskich szkołach

Miasto Mszana Dolna otrzymało od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie dotację na  wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Dzięki uzyskanym środkom zakupiono do gabinetów szkolnych pod koniec grudnia 2017 roku sprzęt specjalistyczny. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt pozwoli na polepszenie warunków pracy pielęgniarki szkolnej i zapewni lepszą jakość świadczeń udzielanych uczniom.

23.02.2018 zobacz więcej »

Ferie, ferie - zajęcia na lodowisku i w MOKu

Serdecznie zapraszamy na lodowisko w ostatnią sobotę ferii zimowych, 24 lutego – podobnie jak  tydzień temu na dzieci i młodzież przygotowane będą gry i zabawy na lodzie. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

22.02.2018 zobacz więcej »

Sobotnie szaleństwa na lodzie

W minioną sobotę, w ramach zorganizowania zajęć w czasie wolnym od szkolnych zajęć na miejskim lodowisku przez dwie godziny na najmłodszych i nie tylko, czekały konkursy i różne animacje na lodzie. Wejście w tym czasie na lodowisko było dla wszystkich bezpłatne.

19.02.2018 zobacz więcej »

XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera

W sobotę 17 lutego w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowane jubileuszowego XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2017 roku. Organizatorem Plebiscytu był Limanowski Podokręg Piłki Nożnej. Głosowanie odbywało się od 16 grudnia 2017 roku do 20 stycznia 2018 roku.

19.02.2018 zobacz więcej »

Sobotnie atrakcje na lodowisku

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 17 lutego na gry i zabawy na lodzie. Tak jak na otwarciu lodowiska na dzieci i młodzież będą czekać różne konkursy z nagrodami oraz animacje. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

15.02.2018 zobacz więcej »

Co w ferie?

W poniedziałek – 12 lutego rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Odpoczynek od nauki szkolnej to czas, który można sobie zaplanować rekreacyjnymi zajęciami. Jak zawsze jeden tydzień ferii można spędzić w szkole na sportowo.Miejska Biblioteka zaprasza dzieci również w drugim tygodniu ferii na zajęcia “Z Biblioteką przez świat”.

15.02.2018 zobacz więcej »

Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Jak zawsze, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych Straż Miejskiej w Mszanie Dolnej przeprowadziła spotkania w szkołach. Program spotkań, realizowany jest w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ”. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 80 dzieci z mszańskich szkół.

12.02.2018 zobacz więcej »

Zimowe bieganie

Od razu – już w pierwszy dzień Nowego Roku na parkowych alejkach pojawili się biegacze. Kiedy niektórzy, ledwo co po sylwestrowych balach dopiero rozmyślają o postanowieniach noworocznych Sekcja Biegów MOK od razu postanowiła wkroczyć w nowy rok ze sportowym przytupem. A raczej wbiec… Kolejne zaproszenie na zimowe bieganie wyszło „okołowalentynkowo”- w niedzielę, 11 lutego udało się też zebrać grupę biegaczy.

12.02.2018 zobacz więcej »

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W dniu 31 stycznia 2018 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-16 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej.

12.02.2018 zobacz więcej »

Konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego 2018

Zarządzeniem Nr 6/2018 z dnia 31.01.2018 r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

06.02.2018 zobacz więcej »

Z sesji Rady Miasta

Późnym popołudniem 30 stycznia 2018 r zakończyła się sesja Rady Miasta Mszana Dolna, na której został uchwalony budżet miasta na rok 2018.  W najważniejszej części sesji Radni omówili projekt budżetu miasta. 

Pani Skarbnik Miasta Bernadeta Ziemianin omówiła projekt budżetu do którego pozytywną opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz omówiła zmiany jakie Radni i Burmistrz zgłosili w trakcie prac nad projektem budżetu.

01.02.2018 zobacz więcej »

Smog albo zdrowie - prelekcje w naszych szkołach

25 stycznia w obydwóch szkołach w naszym mieście przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów poświęcone ważnemu problemowi, jakim jest szeroko pojęta ochrona środowiska w którym żyjemy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zanieczyszczenie powietrza, które wszyscy wdychamy.Już o godz. 8.00, na pierwszej lekcji, w edukacyjnej prelekcji wzięli udział uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza Nr 1, a następnie takie same zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Miejskich Nr 2.

30.01.2018 zobacz więcej »

Znowu najlepsi - tym razem na nartach

23 stycznia w Lubomierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Narciarstwie Alpejskim. Uczniowie naszej szkoły zdominowali imprezę zdobywając pierwsze miejsca drużynowo zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

26.01.2018 zobacz więcej »

KORYO w Swarzędzu

W Swarzędzu odbył się Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. Z sukcesami wystartowali w nich zawodnicy UKS KORYO Mszana Dolna. W kadetach złoty medal zdobyła Karolina Szczesnowska, srebrny Wiktor Pajdzik. W juniorach złoty medal wywalczył Mateusz Szczesnowski, a srebrny Maksymilian Śmieszek. W seniorach złoto zawisło na szyi Mateusza Szczesnowskiego, srebro przypadło Patrycja Kornaś. 

23.01.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na koncert do MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. W niedzielę, 28 stycznia o godz. 16.30 odbędzie się koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych. Serdecznie zapraszamy!

23.01.2018 zobacz więcej »

Wspólnie świętowano Złote Gody

20 stycznia, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, swój Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 28 małżonków z terenu Gminy Mszana Dolna i 17 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna – grono niemal 100 uroczych babć i dziadków. Wspólna uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas Mszy św. Szacowni Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.
23.01.2018 zobacz więcej »

Lodowisko już otwarte!

Ku wielkiej radości najmłodszych, którzy tłumnie przybyli na uroczyste otwarcie oraz dorosłych, którzy podzielają radość dzieci – ruszyło miejskie lodowisko na stadionie. Działa również wypożyczalnia łyżew, a nad całością czuwa Zakład Gospodarki Komunalnej. Tak wyglądały pierwsze próby na lodzie, nie zabrakło wytrawnych łyżwiarzy jak i takich, którzy po raz pierwszy zakładali łyżwy na nogi.

22.01.2018 zobacz więcej »

Otwarcie lodowiska!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie lodowiska przy stadionie miejskim, ul. Spadochroniarzy w piątek, 19 stycznia godz.18.00. Dla najmłodszych przygotowane są atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz animacje.

21.01.2018 zobacz więcej »

Z tradycyjną kolędą na Jasnej Górze

Orkiestra i Chór Ochotniczych Straży Pożarnych z Mszany Dolnej i Piekiełka w powiecie limanowskim kolędowały w niedzielę na Jasnej Górze. To już 21. raz, kiedy strażacy i członkowie orkiestry wraz z rodzinami przyjeżdżają na Jasną Górę z tradycyjną „kolędą”. Nad orkiestrą czuwał kapelmistrz Piotr Rataj. Do jasnogórskiego sanktuarium wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy.

19.01.2018 zobacz więcej »

Głosuj na Osobowość Roku

Czterech kandydatów z regionu Mszany Dolnej bierze udział w plebiscycie "Osobowość Roku", który organizuje "Gazeta Krakowska". Można ich wspomóc oddając na nich swoje głosy. Z naszego miasta zgłoszone zostały dwie kandydatury: Agnieszka Orzeł i Urszula Antosz-Rekucka.

19.01.2018 zobacz więcej »

Miejska Biblioteka zaprasza na koncert kolęd

Miejska Biblioteka serdecznie zaprasza na  Koncert kolęd  w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. J. Marka w poniedziałek, 22 stycznia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 15.30.

19.01.2018 zobacz więcej »

To już będzie drugi wośpowy bal karnawałowy!

Podczas 26 finału WOŚP w naszym mieście zapraszamy naszych najmłodszych na bal karnawałowy. Od kilku lat organizujemy przedpołudniowy blok dla zajęć dla dzieci, od tańców i hulańców po manualne zabawy, warsztaty orgiami, wspólne tworzenie bajki… Zapraszamy wszystkich chętnych na drugi bal karnawałowy – można przyjść już przebranym albo na miejscu stworzyć swój strój na zabawę.

09.01.2018 zobacz więcej »

26 finał WOŚP w Mszanie Dolnej

W mszańskim sztabie WOŚP coraz gorętsza atmosfera, działania ruszyły pełną parą - przygotowywany jest 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z latawcem w tle. Moc w postaci wolontariuszy jest ogromna, 14 stycznia, w najbliższą niedzielę kwestować będzie 270 młodych ludzi. Mszański sztab – lokalne centrum Orkiestry tętnić będzie życiem od samego poranka.

09.01.2018 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/archiwum-2018/