Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 21.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Będzie leczył i kierował 

 

W miniony poniedziałek po raz ostatni spotkała się komisja konkursowa, której zadaniem było wyłonienie następcy przechodzącej z końcem października na emeryturę dr Anny Majchrzak, kierującej publiczną lecznicą w naszym mieście od roku 2000.

Pracami 6-cio osobowej komisji powołanej 31 lipca br. kierował sekretarz miasta Michał Baran. W jej skład weszli także: dr Marek Huber, znany i ceniony lekarz szczyrzyckiego szpitala i naszej przychodni, mec. Marek Panek - radca prawny UM Mszana Dolna, Ewa Poray Zbrożek - pracownik UM i przedstawiciel wojewody małopolskiego w Radzie Społecznej Szpitala Powiatowego w Limanowej. Swój głos w komisji miała też Rada Miasta - koleżanki i kolegów rajców reprezentowała radna Irena Łacna. Także Rada Społeczna przy SP ZOZ Vital-Med oddelegowała "swojego człowieka" - była nim Bogumiła Cieżak, także radna Rady Miasta Mszana Dolna.

W oznaczonym terminie komisja przyjęła trzy oferty - po otwarciu okazało się, że jedna, już na etapie wstępnym, musi być odrzucona ze względów formalnych, bowiem kandydaci musieli legitymować się certyfikatem ukończenia podyplomowych studiów w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. Jedna z kopert takiego certyfikatu nie zawierała. Do rundy finałowej zakwalifikował się zatem duet lekarski: Anna Niżnik-Kulka, chirurg w rabczańskim szpitalu i Waldemar Siwiec, lekarz naszej przychodni i specjalista medycyny rodzinnej. Przed tajnym głosowaniem kandydaci mieli okazję zaprezentować swoją wizję funkcjonowania publicznej lecznicy w Mszanie Dolnej. Członkowie komisji zadawali pytania, dopytywali się o motywację, o metody skutecznych starań, by przychodnia oferowała swoim pacjentom więcej poradni specjalistycznych. Po przesłuchaniu i dyskusji, komisja przystąpiła do tajnego głosowania - komplet głosów uzyskał Waldemar Siwiec i to on, jeśli zaakceptuje warunki magistratu, obejmie z dniem 1 listopada stanowisko kierownika SP ZOZ Vital-Med w Mszanie Dolnej.

 

Loading ....Wielu pacjentów zna Waldemara Siwca z wizyt w jego lekarskim gabinecie, ale dla wielu to postać pewnie mało znana - poprosiliśmy zwycięzcę konkursu, by powiedział nam kilka zdań o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, przebiegu zawodowego życia i drogach, które doprowadziły go do przysięgi Hipokratesa. Waldemar Siwiec nie jest rodowitym mszaniakiem - urodził się w roku 1970 w Makowie Podhalańskim, ale już dwa lata później, wraz z rodzicami i siostrą zamieszkał w naszym mieście. Pod Lubogoszczą ukończył szkołę podstawową nr 1, a w roku 1989 zdał maturę w myślenickim LO im. Tadeusza Kościuszki. Studia medyczne uwieńczone lekarskim dyplomem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończył w roku 1997. W 2002 roku został specjalistą z zakresu medycyny rodzinnej. Leczył mieszkańców powiatu suskiego, a w 2002 roku rozpoczęła się jego przygoda z Mszaną Dolną, a ściślej z przychodniami w miejscowościach mszańskiej gminy. Najpierw była to lecznica w Mszanie Górnej, a kilka miesięcy później nowo utworzony Ośrodek Zdrowia w Lubomierzu, którego dr Siwiec wespół z gminnym samorządem był twórcą. W gminnej placówce ordynował do końca roku 2008. Z nowym, 2009 rokiem znalazł zatrudnienie w miejskiej przychodni przy ul. Jana Matejki - tu pracuje do dziś. A prywatnie? Z małżonką, również lekarzem, dochowali się dwójki dzieci. Razem jeżdżą na rowerze i nartach, wspólnie przemierzają górskie szlaki. Na ocenę działalności nowego szefa publicznej lecznicy w naszym miasteczku przyjdzie czas - póki co, dajmy dr. Siwcowi szansę, by się wykazał, by udowodnił, że 6 głosów (to jak aklamacja!) to wyraz wielkiego zaufania, ale i oczekiwania, nie tylko komisji, ale też nas, kilku tysięcy, małych i dużych pacjentów SP ZOZ Vital-Med w Mszanie Dolnej.Zdjęcia: archiwum prywatne W.Siwiec

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 2261.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/bedzie-leczyl-i-kierowal.html