Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską 

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Dzieci i młodzież od września stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Pierwsze dni roku szkolnego to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. Mimo, że z roku na rok spada liczba wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, to jednak zagrożenie ciągle występuje. Szczególnie niebezpieczne dla nich sytuacje to m.in. przekraczanie jezdni na drodze krajowej przebiegającej przez Mszanę Dolną. Strażnicy Miejscy w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" pilnują bezpieczeństwa na tych przejściach dla pieszych, na których najczęściej pojawiają się dzieci i młodzież, a więc na ul. Słomka oraz ul. M.M. Kolbego. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi kierowcom by nie zapominali, że w okolicach przejść dla pieszych, powinni zachować maksymalną ostrożność. 
 
W bieżącym roku szkolnym funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej wraz z Policjantami z KPP w Limanowej, odwiedzą w szkołach podstawowych pierwszoklasistów i uczniów „zerówek”, oraz przedszkolaków dla których rozpoczyna się nowy okres w życiu. Aby był bezpieczny, funkcjonariusze wspólnie z dziećmi w czasie spotkań omówią i wybiorą najwłaściwsze sposoby zachowań, zarówno na drodze jak i w miejscu zamieszkania, czy placu zabaw. Wskażą zagrożenia oraz sposoby pozwalające na ich uniknięcie.
 
 
Straż Miejska w Mszanie Dolnej zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez częste rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń na drodze i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do nowego roku szkolnego. Musimy pamiętać, że dla naszych dzieci jesteśmy najważniejszym autorytetem i to od nas dziecko najwięcej się uczy. Często najmłodsi nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, zachowują się niebezpiecznie i nierozważnie. Złe nawyki wyniesione z domów rodzinnych, w wielu przypadkach, powodują niebezpieczne sytuacje i niestety kończą się tragicznie. 
 
 
Pamiętajmy aby nasz udział w ruchu drogowym w roli pieszego czy kierującego pojazdem odbywał się bezpiecznie z poszanowaniem zasad, przepisów i innych uczestników ruchu.


Tekst przeczytany: 1418.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/bezpieczna-droga-do-szkoly-ze-straza-miejska.html