Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Bezpieczna droga do szkoły 

 

Rok szkolny jest okresem, w którym dzieci uczęszczające do szkoły stanowią grupę najbardziej narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Wzorem lat ubiegłych Straż Miejska w Mszanie Dolnej podejmuje w całym okresie wzmożone działania  prowadzone w ramach akcji  „Bezpieczna droga do szkoły”. Pierwsze miesiące roku szkolnego to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. Droga krajowa przebiegająca przez nasze miasto może stwarzać niebezpieczne sytuacje szczególnie gdy przekraczają ją dzieci. Strażnicy Miejscy z Mszany Dolnej, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" pilnują bezpieczeństwa na tych przejściach dla pieszych, na których najczęściej pojawiają się dzieci i młodzież, na ulicy Słomka oraz ulicy Kolbego. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi kierowcom by nie zapominali, że w okolicach przejść dla pieszych, powinni zachować maksymalną ostrożność.

 

Loading ....

 

W rozpoczynającym się  roku szkolnym Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej  odwiedzili już  dwie nasze szkoły. W  prelekcjach wzięło udział łącznie 280 dzieci. Funkcjonariusze wspólnie z dziećmi w czasie prelekcji omawiali wszystkie niebezpieczne sytuacje i zagrożenia które mogą napotkać na swojej drodze do szkoły. Wskazywali również właściwe sposoby zachowań, zarówno na drodze jak i w miejscu zamieszkania, czy placu zabaw. Nauka przez zabawę okazuje się być bardzo skuteczna. Dzieci szybko przyswajają sobie podstawowe zasady, które mają na celu poprawić ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy podczas zabaw.

 

Loading ....

 

Ponadto, każde uczestniczące w spotkaniu dziecko otrzymało od Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej odblask - z pouczeniem jak go wykorzystywać, aby bezpiecznie poruszać się po drodze po zmroku. Niestety często dochodzi do takich sytuacji w których, sami rodzice lub opiekunowie dzieci stwarzają bardzo często sytuacje zagrożenia dla swoich pociech, gdyż podwożąc dziecko pod szkołę parkują samochody w obrębie skrzyżowań, bądź na przejściu dla pieszych, nie mając świadomości zagrożeń jakie takim postępowaniem stwarzają. Pocieszający jest fakt , iż dzieci mają sporą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Podczas prelekcji bardzo chętnie biorą udział w dyskusji,często podając przykłady zachowań bezpiecznych, jak i tych, które mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu.
 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1380.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/bezpieczna-droga-do-szkoly.html