Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 BEZPIECZNE WAKACJE  

 

"Bezpieczne wakacje" jest to kolejny program profilaktyczny Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej. Jak co roku, dzieci z mszańskich szkół oraz z Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie, miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w czasie letnich wakacji.

 

Loading ....

Podczas prelekcji funkcjonariusze kładli nacisk na informacje mające na celu uświadomienie dzieciom, aby podczas wakacji nie stały się ofiarami kradzieży, agresji czy przemocy. Przedwakacyjne prelekcje miały za zadanie utrwalenie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji. Prelekcje z mszańską Strażą Miejską miał również uświadomić dzieciom, iż beztroskie wakacyjne zabawy mogą czasem być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych np. na ulicy, przy zbiorniku wodnym. Szczególny nacisk położono na omówienie sytuacji i zachowanń jakie mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Przypomniano również jak bardzo niebezpieczny może być kontakt z obcymi osobami. Omawiano zagrożenia wynikające z nieprawidłowego zachowania się na drodze, przypominając najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Loading ....


Na koniec pogadanek funkcjonariuszka wręczyła uczniom odblaski, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa podczas spacerów i wycieczek rowerowych w beztroskie wakacyjne dni.W prelekcjach uczestniczyło 150 dzieci.Akcja ,,Bezpieczne wakacje” potrwa do 31 sierpnia. W tym czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej będą częściej przeprowadzać kontrole:

 

  • okolic akwenów wodnych,
  • miejsc i zabaw dzieci i młodzieży, takich jak place zabaw, skwery i podwórka,
  • punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1225.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/bezpieczne-wakacje.html