Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

 DBAMY RAZEM O CZYSTE POWIETRZE

 

- RUSZAJĄ KONTROLE PIECÓW W NASZYM MIEŚCIE.

 

 

 

W trosce o zdrowie naszych mieszkańców i przestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa od 14 lutego rozpoczynają się kontrole pieców w mieście Mszana Dolna.

 

Na całym terenie Miasta Mszana Dolna od lutego ruszają kontrole palenisk domowych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej mogą wejść do budynku w celu weryfikacji spalanych w piecu materiałów.

 

Działania te są prowadzone w oparciu o specjalne upoważnienia, które wydał Burmistrz Miasta Mszana Dolna na mocy ustawy Prawo ochrony środowiska. Uprawniają one do wejścia na posesje i sprawdzenia czy w paleniskach nie są spalane odpady takie jak płyty meblowe, stolarka okienna czy plastikowe butelki.

 

Przypominamy, iż obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach. Spalanie odpadów jest łamaniem prawa i szkodzi środowisku oraz mieszkańcom, którzy wdychają zanieczyszczone w ten sposób powietrze. Zgodnie z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2018 r. poz. 21 ze zm.): kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współpalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

 

Pamiętajmy, że spalając śmieci w domowych piecach i kotłowniach: trujemy siebie oraz najbliższych sąsiadów, zanieczyszczamy środowisko a także łamiemy prawo. 
 

 

Burmistrz Miasta Mszana Dolna

Józef Kowalczyk              

 

 

Tekst przeczytany: 1283.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/dbamy-razem-o-czyste-powietrze.html