Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Dominika Ślazyk Mistrzynią Pięknego Czytania  

 

W poniedziałek 13 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród zwycięskim i wyróżnionym uczestnikom pierwszej edycji powiatowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-IV i spotkał się ze sporym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 43 uczestników.

 

Dominika Ślazyk, uczennica ZSM nr 1 zdobyła w tym konkursie piewsze miejsce! Dominika opowiadała o swojej ulubionej książce „Małgosia kontra Małgosia” Ewy Nowackiej, wylosowała do czytania fragment z ksiązki H. Sienkiewicza „Szkice węglem”. W przygotowaniu do konkursu pomagała Dominice pani Katarzyna Panek – nauczyciel j.polskiego. Przesłuchania konkursowe odbyły się w połowie maja, zaś w ostatni poniedziałek ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody. Jury w składzie: przewodnicząca Marzena Ciuła (aktorka, wokalistka), Joanna Monkiewicz (filolog, inspicjent, sufler), Paulina Ablewicz – kierownik limanowskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu podziękowało uczniom i nauczycielom za przygotowanie do konkursu i wysoki poziom prezentacji czytanych tekstów. Komisja podkreślała fakt, że konkurs propaguje nie tylko umiejętność czytania, ale zamiłowanie do książek.

 

Ogromnie ważne jest tworzenie okazji, umożliwiających młodzieży konfrontację swoich zainteresowań i rozwijania talentu w danej dziedzinie, a obcowanie z literaturą można oceniać nie tylko jako samą pasję i zainteresowanie, ale niezwykle istotną w dziedzinie rozwoju samodzielnego myślenia, wzbogacania swojej osobowości, wyobraźni, empatii, zdobywania informacji, oraz dzielenia się nabytym dobrem z innymi, czyli sztukę komunikacji i kultury słowa - stwierdziła Marzenia Ciuła - Gratuluję serdecznie wyróżnionym i nagrodzonym, ale proszę, pamiętajcie wszyscy; jeśli czytacie, to już wygraliście. Nie przestawajcie czytać książek i przyjdźcie za rok opowiedzieć co ciekawego odkryliście!

 

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, dodatkową niespodzianką dla uczestników było spotkanie autorskie z poczytną pisarką dziecięcą, Renatą Piątkowską oraz profesjonalną lektorką książek Elżbietą Kożurno, która zaprezentowała swoje możliwości.

 

Wyniki:

 

Miejsce I


Kamila Jantas – ZSS nr 2 w Limanowej
Dominika Ślazyk – ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej

 

Miejsce II


Szymon Banach – SP nr 2 w Słopnicach
Rafał Drabik – SP Kasinka Mała

 

Miejsce III


Filip Biernat – ZS nr 1 w Starej Wsi
Anna Lach – SP w Dobrej
Joszko Włodarczyk – ZS Publicznych w Szczyrzycu

 

Wyróżnienia:


Edyta Ciuła – SP w Łukowicy
Gabriela Filipek – SP w Ujanowicach
Aleksandra Furtak – ZSS nr 4 w Limanowej
Magdalena Gagatek – SP nr 1 w Szczawie
Ewa Janecka – SP w Krasnem Lasocicach
Martyna Kaim – ZPO w Słopnicach
Bartosz Opach – SP w Rupniowie
Dominik Poręba – SP nr 4 w Słopnicach
Katarzyna Sabura – SP w Dobrej
Martyna Wąchała – SP nr 1 w Szczawie
Agnieszka Wołowczyk – SP w Zawadce
Patrycja Zapała – SP w Koninie

 

 

Organizatorami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna – Oddział dla Dzieci oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.
 

 

red. UM i na podstawie www.limanowa.in

 

 

Tekst przeczytany: 1077.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/dominika-slazyk-mistrzynia-pieknego-czytania.html