Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19.03.2018r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Jeśli właściciele zakupionych od miasta terenów przy ul.Starowiejskiej uporają się z wszystkimi niezbędnymi procedurami i  uzyskają stosowne pozwolenia, to jeszcze w tym roku za budynkami ZGK i Banku Spółdzielczego rozpoczną się roboty budowlane, których koniec pokazują zamieszczone pod tekstem wizualizacje.  Autorem projektu jest młody i ambitny zespół architektów z Krakowa z inż. architektem Pawłem Świerczkiem na czele. Tereny pod nowe inwestycje w naszym mieście zakupili właściciele spółki "Dobr-Mięs" S. Cichórz & Wł. Cichórz.

Przedsiębiorcy ci pokazali już, że potrafią trafnie i z pożytkiem dla miasta w którym żyją, zainwestować zarobione ciężką pracą pieniądze. Kiedy dwa lata temu na naszych stronach zamieściliśmy wizualizację Galerii i Dworca Autobusowego, wielu patrzyło na te projekty z przymrużeniem oka, byli i tacy, którzy pukali się w czoło, wątpiąc, by "prywaciarze myśleli o dobru wspólnym".  Dziś Mszana Dolna ma nowoczesny i przytulny dworzec (jedyny chyba w Polsce dworzec prywatny ?), a przy nim restaurację podzieloną na dwie części - "szybką" dla pasażerów mających niewiele czasu na przesiadki i wytworną dla lubiących dobrze zjeść i mających czasu trochę więcej. Kiedy sprzyja pogoda, klienci mają również do dyspozycji ogródek pod  parasolami na zewnątrz.
Nowe propzycje właścicieli już dziś wzbudzają dyskusje. To dobrze. Większość opinii jest bardzo pozytywna, ale z pewnością usłyszymy również  głosy dezaprobaty, które dawało się już słyszeć podczas wyburzeń betoniarni, garaży, komina i kotłowni, a także budynku administracyjnego "komunalnej". Były nawet propozycje, by obiekty te wyremontować i przeznaczyć na ... mieszkania komunalne, czy muzeum epoki socjalizmu!

Za rok o tej porze tereny przy ul.Starowiejskiej będą nie do poznania. Jeśli Mszana Dolna ma być miasteczkiem nowoczesnym, jeśli ma przyciągać turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości, to musi stawiać na rozwój, na nowoczesną infrastrukturę. Dobre drogi, przestrzenne parkingi (ul. Orkana, ul. Starowiejska), miejsca do wypoczynku (nowy park). Środki własne na to nie wystarczą - sięgnęliśmy więc po fundusze unijne. Konieczne wkłady własne to pieniądze w przeważającej części uzyskane ze sprzedaży działek komercyjnych przy ul.Starowiejskiej - nie "przejedliśmy" tych pieniędzy. Pozyskane z tego terenu, w ten sam zostały zainwestowane.

Wizualizacja przedstawiająca nowe oblicze komunalnych terenów nie musi oczywiście w 100% pokrywać się z tym, co za rok zobaczymy - może różnić się w szczegółach, ale zmiany, jeśli będą, będą zmianami kosmetycznymi. Na pewno za rok nie będziemy mogli jeszcze skorzystać z tej pięknej kładki nad Mszanką - wizualizacja pokazuje, jak bardzo by się przydała. To zadanie na kolejne lata - nikogo nie musimy przekonywać, że jest potrzebna. Pomysł jest, jest więc i nadzieja, że jego realizacja dojdzie do skutku w najbliższych latach.

 

UM

 

 


UM

Tekst przeczytany: 1756.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/druga-odslona-rewitalizacji.html