Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 21.06.2018r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Dwie promesy na remonty dróg

 
 
W ostatnich dniach na stronach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiły się dwie dobre informacje dla Mszany Dolnej. Wojewoda opublikował dwie listy dotyczące promes na odbudowę infrastruktury po powodzi, a także z programu osłony przeciwosuwiskowej. 
 
300 tysięcy złotych ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na usuwanie klęsk żywiołowych Urząd Miasta otrzyma na zadanie „Remont drogi gminnej ul. Leśnej w kierunku ujęcia wody w miejscowości Mszana Dolna”. Na tej drodze, która bardzo ucierpiała w wyniku powodzi w dniach 16-19 maja 2010 roku,  zostaną wyremontowane 2 odcinki  o łącznej długości 300 m. 
 
Loading ....
 
Jeszcze więcej dotacji Miasto otrzyma na stabilizację osuwiska, które zniszczyło drogę do osiedla Bołdony. Promesa na zadanie „Stabilizacja osuwiska oraz odbudowa drogi (dz. ew. nr 4056) do osiedla Bołdony w Mszanie Dolnej” opiewa na kwotę 840 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom uda się sfinansować 100% kosztów robót – tj. umocnienie gruntu palowaniem, narzut materiału skalnego oraz odtworzenie 50 metrowego odcinka drogi wraz z nawierzchnią. Dokładny zakres robót określi dokumentacja budowlana, która musi powstać przed właściwymi pracami stabilizacyjnymi. 
 
Loading ....
 
Osuwisko na Bołdonach powstało pod koniec lipca 2010 roku i praktycznie odcięło dojazd kilku rodzinom do swoich domostw. Tuż po tym zdarzeniu została założona tzw. Karta osuwiskowa, która jest niezbędna do oceny strat przez zespół wojewody, a w dalszej kolejności do finansowania stabilizacji ze środków programu ministerialnego. W 2012 roku została wykonana dokumentacja geologiczno – inżynierska, która w listopadzie tegoż roku została pozytywnie zaopiniowana przez zespół programu „osłony przeciwosuwiskowej”. Dzięki temu urząd miasta mógł aplikować o środki, które przyznane zostały w postaci opisanej wyżej promesy.
Przy sprzyjających okolicznościach prace stabilizacyjne powinny zakończyć się jeszcze przed końcem 2013 roku.
 
Loading ....
Tekst przeczytany: 1535.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/dwie-promesy-na-remonty-drog.html