Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Dwieście lat!  

 

W piątek, 19 maja do drzwi małego drewnianego domku zapukała delegacja gości do najstarszej mieszkanki naszego miasta. Cicha, zielona okolica, sielski spokój, przyroda na wyciągnięcie ręki oraz troskliwa opieka to najprawdopodobniej przepis na długowieczność.

 

Loading ....

Pani Aniela Wcisło już z tygodniowym wyprzedzeniem świętowała swoje setne urodziny – w minioną niedzielę w Parafii Bożego Miłosierdzia wzięła udział we mszy św.  oraz przyjęła życzenia od Księdza Proboszcza Tadeusza Mrowca. Wraz z życzeniami i błogosławieństwem nasza Jubilatka otrzymała figurkę Matki Bożej Fatimskiej, na wspomnienie również setnej rocznicy portugalskich objawień. Natomiast przeddzień urodzin zarówno pracownicy limanowskiego inspektoratu ZUS wraz z  kierownikiem Andrzejem Gołębiem, jak przedstawiciele Urzędu Miasta - Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek, Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk oraz Danuta Śmieszek Kierownik USC pojawili się na Zarabiu. Wraz z najserdeczniejszymi życzeniami przekazali okolicznościowe listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów - pani premier Beaty Szydło oraz Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha.

 

Loading ....

Ciekawą sytuacją wydaje się fakt, że w tym samym dniu, 20 maja setną rocznicę swoich urodzin obchodziły dwie panie mieszkające na terenie Miasta i Gminy Mszana Dolna – Pani Aniela Wcisło i Pani Aniela Nowak z Łętowego. Przy okazji wizyty u szanownej Jubilatki nie mogło zabraknąć wspomnień i przeróżnych życiowych doświadczeń, które napotkała w swoim życiu Pani Aniela. Pomimo wojennych przeżyć i ciężkich chwil Pani Aniela świętowała swoje setne urodziny w licznym rodzinnym gronie oraz towarzystwie najbliższych sąsiadów. Pani Aniela ma pięcioro dzieci, doczekała się 14 wnuków oraz 14 prawnuków. Cały czas w Mszanie, otoczona z jednej strony troskliwą opieką rodziny, a z drugiej pięknym bogactwem przyrody. Mając w pamięci wizytę w tym urokliwym zakątku jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia. Dwieście lat Pani Anielo!  

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1157.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/dwiescie-lat.html