Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 21.03.2018r. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....

Jeśli dostajesz, wypada podziękować. Wdzięczność zaś obdarowanych, to zachęta do dalszej pomocy. Ten prosty mechanizm wzajemnej relacji funkcjonuje z dobrym skutkiem w K.S. TURBACZ. Po raz pierwszy w roku ubiegłym Prezes Klubu Władysław Szczypka i Burmistrz Tadeusz Filipiak zaprosili wspólnie z Samorządem Miasta tych, którzy wspierają działalność sekcji piłkarskiej mszańskiego klubu. Były obawy, czy darczyńcy znajdą czas, by spotkać się na wieczornej Gali (może "gala" to za duże słowo?)
 Te obawy towarzyszyły w roku ubiegłym i teraz - nie wszyscy znaleźli czas, ale przygotowane dla Gości miejsca w większości zajęli zaproszeni.

 

Loading ....


Z Nowego Sącza dojechali prezesi nowosądeckiego OZPN-u Marian Kuczaj i Antoni Ogórek, limanowski Podokręg Piłki Nożnej reprezentował sam Prezes Stanisław Strug. Wśród zaproszonych nie zabrakło miejsca dla sztabu szkoleniowego mszańskiego klubu - trenerów Franciszka Mrózka (I drużyna seniorów, Michała Smolenia (juniorzy) i Grzegorza Szynalika (trampkarze). Miejski Samorząd reprezentowali Przewodniczący Rady Miasta Adam Malec, Jan Szynalik szef Komisji Sportu i Promocji Miasta oraz radny Andrzej Stanisław Dudzik. Ale gospodarze czwartkowego (26 stycznia) wieczoru wyczekiwali na tych, którym w sposób szczególny chcieli podziękować za bezinteresowną pomoc. Zaproszenia otrzymało 26 osób nie tylko z miasta, ale i miejscowości ościennych. Dla nich przygotowane na specjalnym miejscu czekały drobne upominki - statuetki piłkarskiego buta. Dla jednych brązowe, dla innych srebrne, a dla tych, którzy zdaniem włodarzy klubu najgorliwiej angażują się w jego sprawy, buty złote. 

 

Loading ....

 

Nie przyjechali też z pustymi rękami do Mszany Dolnej sternicy sądeckiej i limanowskiej piłki - znani z wielkiej sympatii i życzliwości do mszańskiego klubu prezesi Marian Kuczaj, Antoni Ogórek i Stanisław Strug przekazali piłkarzom i działaczom odznaczenia, puchary i pamiątkowe plakietki. Z pięknym pucharem od prezesa Kuczaja za wspieranie działalności sportowej czwartkową uroczystość opuszczał burmistrz Filipiak. Doceniono też zasługi dla mszańskiego klubu jego włodarza - Prezesa Władysława Szczypkę. Odznaczenia i pamiątkowe statuetki odebrał z rąk przezesów OZPN-u i burmistrza Mszany Dolnej.

 

Loading ....

 

Tegoroczne spotkanie ze sponsorami odbywało się w zgoła innej atmosferze - rok temu wszyscy patrzyli na tabelę limanowskiej Klasy - A z nadzieją, ale prawie nikt głośno o "wyrwaniu" się wyżej nie mówił. Dziś przed rundą wiosenną kończącą sezon 2011/12 grono optymistów znacznie się powiększyło. Mszańska drużyna lideruje i mając 6 pkt. przewagi nad Sokołem ze Słopnic, coraz śmielej myśli o "okręgówce". Ten znakomity wynik jest wypadkową zasług grupki osób - trzeba powiedzieć, że Władysław Szczypka, kiedyś znakomity piłkarz K.S. Turbacz, a dziś Prezes klubu brał stery w swoje ręce w momencie, kiedy należało z tego klubu wiać, jak najdalej.

 

Loading ....

 

Przetrzymał wzloty i upadki, był z piłkarzami, kiedy ci "robili" za "czerwoną latarnię" i kiedy walczyli o miejsca na szczycie tabeli. Zatrudnił młodego i ambitnego trenera z Tymbarku Franciszka Mrózka. Namówił do gry i "trenerki" równolegle Michała Smolenia - solidnego defensora seniorskiej  drużyny i nauczyciela piłkarskiego rzemiosła z ogromną charyzmą. Obowiązki trenera i zawodnika umiejętnie godzi też Grzegorz Szynalik - wychowanek mszańskiego klubu. "Gegona" słuchają koledzy z obrony, a na jego, czasem bardzo głośne, "komendy" z uwagą odpowiadają trampkarze. Praca z młodymi piłkarzami daje nadzieję, że już wkrótce właśnie oni, bez "armii zaciężnej" stanowić będą o sile jedenastki spod Lubogoszcza.

 

Loading ....

 

I na koniec, ale najcieplej, o tych którzy dzielą się ciężko zapracowanym groszem z mszańskim klubem - bywa, że za ten grosz kupują konkretne rzeczy ; dresy, koszulki, torby. Ale też obdarowują tym, co sami wytwarzają, np. wędlinami, słodkimi łakociami, lub wyposażają klubowe pomieszczenia meblami. Inni przekazują na potrzeby klubu środki finansowe, a tych przecież nigdy zadość. Nie będziemy wymieniać kwot, bo nie o licytowanie tu się rozchodzi - finansowe sprawozdania klubu dla zainteresowanych są w każdej chwili do wglądu - na czwartkowej Gali przedstawił je klubowy sekretarz Kazimierz Kokoszka.

 

Loading ....


A do kogo powędrowały złote, srebrne i brązowe statuetki? Kolejność na poniższej liście jest kolejnością alfabetyczną. Wszyscy wymienieni zasługują na ciepłe słowa i wyrazy wdzięczności. Bez nich działalność K.S. Turbacz nie byłaby możliwa - słowa serdecznej podzięki działacze i piłkarze kierują do:

1. Pana Bogdana Aksamita - Firma BAUMIT
2. Państwa Teresy i Stanisława Cichańskich - producentów wędlin "Cichański"
3. Pana Piotra Cichórz - Centrum  Bankietowo-Konferencyjne FOKSAL
4. Pana Sylewstra Cichórz - Spółka DOBR-MIĘS
5. Pana Zbigniewa Dąbrowskiego - Pensjonat SZCZEBEL
6. Pana Andrzeja Dębskiego - dyr. ZSTI im. św. Antoniego z Padwy w Mszanie Dolnej
7. Państwa Janiny i Kazimierza Dudów - Przedsiębiorstwo i Pensjonat JANDA
8. Pana Jana Dudy - Przedsiębiorstwo PROFEXIM
9. Pana Kazimierza Dudzika - Firma CATBUD
10. Pana Andrzeja Dudzika - Spółka ZAGÓRZE
11. Pana Stanisława Dziętło - Agencja Ubezpieczeniowa
12. Pani Anny Filipiak - Studio Filmu i Fotografii Cyfrowej
13. Pana Józef Homa - przedsiębiorca budowlany

 

 

Loading ....

 


14. Państwa Bożeny i Władysława Kubików - właściciele salonu meblowego i producenci mebli
15. Pana Eugeniusza Kotarby - Firma BRUK-BUD
16. Pana Piotra Krzysztofiaka - Firma MILBART
17. Pana Marka Kujszczyka - lekarz opiekujący się piłkarzami
18. Pana Jana Piekarczyka - współwłaściciel sklepu z art. ściernymi i narzędziami
19. Państwa Marii i Antoniego Porębskich - właściciele Firmy Transportowej PORĘBSKI
20. Pana Janusza Potaczka - wójt gm. Niedźwiedź
21. Pana Leszka Popiołka - właściciel Zakładu Mechaniki Pojazdowej i Stacji Diagnostycznej
22. Pana Stanisława Roga - właściciel Przedsiębiorstwa PENTAR
23. Pana Józefa Stożka - Biuro Projektów PRO-BUD-NAD z Kasinki Małej
24. Pana Janusza Stożka - Spółka OMEGA
25. Pana Pawła Szczypki - Firma PABU
26. Pana Jerzego Wójciaka - Prezes BS w Mszanie DOlnej

 

Loading ....

 

 

Zdjęcia w tekście dzięki uprzejmości portalu Gorce24.pl  - autor: Piotr Kuczaj.  Dziękujemy !  

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 980.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/dziekowali-sponsorom.html