Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.04.2019r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Ferie zimowe pod hasłem ''Z przygodą pod rękę'' 

 

 

Loading ....

Podczas tegorocznych ferii Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zaoferowała dzieciom pięciodniowe zajęcia łączące w sobie umiejętność współpracy w grupie, rozrywkę i naukę. Oryginalne gry i zabawy miały na celu rozwijanie wyobraźni najmłodszych, poszerzanie ich wiedzy i uaktywnianie ich kreatywności w różnych obszarach działania.

 

Loading ....

Podczas licznych konkurencji, quizów i konkursów uczestnicy uczyli się samodzielnie myśleć i z odwagą przedstawiać swoje propozycje. Z dumą prezentowali swe umiejętności manualne wykonując m.in. pirackie stroje i makijaże oraz tworząc własne animacje, będące połączeniem sztuki plastycznej i nowoczesnej technologii przy użyciu telefonów komórkowych (zajęcia te gościnnie poprowadził artysta-plastyk Michał Liszka).

 

Loading ....

Nie zabrakło także atrakcyjnych wycieczek. Pierwszą z nich był wyjazd do kina „Śnieżka” w Rabce-Zdroju na film muzyczny pt. „Sing”, który wzruszał i rozbawiał do łez potężną dawką humoru. Nie mniej fascynująca okazała się wizyta w mszańskiej piekarni „GS Samopomoc Chłopska”, podczas której dzieci poznały tajniki niedocenianego, a tak przecież potrzebnego zawodu piekarza.

 

Loading ....

Miłym akcentem tej eskapady było wyjątkowo serdeczne przyjęcie gości przez pracowników tejże placówki a także przepyszny poczęstunek w postaci ich świeżych wypieków. Zwieńczeniem ferii było wręczenie uczestnikom drobnych upominków, oprócz których zabrali ze sobą radosne wspomnienia wspólnie spędzonych chwil.

 

Loading ....

Dodatkową niespodziankę sprawiła dzieciom Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna – Agnieszka Sasal, organizując im wyjazd na lodowisko w Limanowej. W tegorocznych zajęciach wzięło udział ok. 45 osób. Oprócz dobrej zabawy i mnóstwa wrażeń mieli oni zapewniony codzienny słodki posiłek.

 

Loading ....

 

 

red. i foto

Biblioteka Miejska

 

 

Tekst przeczytany: 826.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/ferie-zimowe-pod-haslem-z-przygoda-pod-reke.html