Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 19.07.2018r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Przez trzy dni, od 3 do 5 czerwca w zaprzyjaźnionej słowackiej miejscowości Nižna królował taniec. Odbył się tam 12 Festiwal Tańca Dzieci "Heel & Toe Show". W międzynarodowej imprezie udział wzięło ponad 350 tancerzy w różnym wieki i różnej "specjalizacji". Naliczniejszą grupę stanowili oczywiście reprezentanci gospodarzy, ale nie zabrakło także gości z Czech i Polski.

 

Loading ....

 

My również otrzymaliśmy zaproszenie na to spotkanie, tym bardziej że przy okazji  projektu “Zagórzańsko-orawska konfrontacja kultur”, rok temu gościliśmy na czterech imprezach w Mszanie naszych słowackich partnerów. Teraz to oni, u siebie w Niźnej realizują podobny projekt współfinansowany ze środków UE “Poznávame sa prostredníctvom športu a kultúry”. Zaczęliśmy od wyjazdu na taneczny festiwal - na "deskach" Domu Kultury w Niżnej dominowała muzyka country, kowbojskie kapelusze i podbite buty do stepowania, ale zanlazło się także sporo miejsca na układy w stylu hip - hop, tańce rozrywkowe, narodowe i towarzyskie.

 

Loading ....

 

Polskę reprezentowały pary taneczne zrzeszone w KTT "Prestige" MOK Mszana Dolna: Natalia Szczypka - Maciej Wietek, Aleksandra Guzara - Kamil Pajdzik, Jolanta Pajdzik - Dominik Klimek oraz Weronika Toporkiewicz - Jakub Pachowicz. Nasi tancerze zaprezentowali się zgromadzonej publiczności w swoich układach w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim. Oczywiście zostali nagrodzeni gromkimi brawami i obdarowani drobnymi upominkami.


 

Loading ....

 

 

Zobacz relację na stronie Gminy Niźna TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1371.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/festiwal-tanca-w-niznej-na-slowacji.html