Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Finał 62 rajdu w Mszanie Dolnej 

 

 

Loading ....

Tym razem to gościnne progi Zespołu Szkół nr 1 witały finiszujące drużyny szkół kończący 62 Młodzieżowy Rajd turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. W sobotę, 19 września można było spotkać młodych turystów w kilku miejscach Mszany zmierzających na metę rajdu.

 

Loading ....

Większość finałowo schodziła z Potaczkowej, jedna drużyna nocując w ośrodku na Lubogoszczy zameldowała się mecie prawie w ostatniej chwili. W sumie w rajdzie uczestniczyło 132 uczniów z ośmiu szkół, a młodzież przeszła trasy 1,2, 3 dniowe. Byli też turystyczni zapaleńcy - SKKT-PTTK "Rajdowa Wiara" za szkoły w Rdzawce pod opieką Andrzeja Kubińskiego przeszła 8 dniową trasę z Bieszczad do Mszany.

 

Loading ....

Na dziedzińcu szkoły czekał poczęstunek – gorąca ogniskowa kiełbaska nigdzie nie smakuje tak dobrze jak na rajdzie. Tym bardziej, że otrzymaliśmy ją od lokalnej mszańskiej firmy Państwa Cichańskich, znanej z dobrych i polecanych wyrobów. W sumie osiem drużyn szkolnych, które zgłosiły się do rajdu poza musiały jeszcze obowiązkowo zgłosić się do konkursu organizowanego przez GOPR.

 

Loading ....

Numer telefonu do GOPR, rozszyfrowanie skrótu, kolory szkaków, jak ubierać się na wyprawę w góry, jak zachować się podczas burzy w górach,  to tylko przykłady... Potem pytania już nie były takie łatwe, ale w tym konkursie zwycięzca tylko jeden. Gospodynie szkoły Pani Dyrektor Elżbieta Magierska i Wicedyrektor Maria Żaba zadbały o turystyczną oprawę zakończenia rajdu.

 

Loading ....

Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się przy turystycznych piosenkach, które zaprezentował nam zespół muzyczny absolwentek szkoły pod kierownictwem Bernadety Kaletki. Oddział PTTK Rabka organizator rajdu dodatkowo postanowił uhonorować tych, bez których takie wydarzenia pewnie by się nie odbyły.

 

Loading ....

Nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie z turystycznym zacięciem i miłością do gór. To oni prowadzą kluby turystyczne w swoich szkołach i Szkolne Kluby Krajoznawczo-Turystyczne, zapisują swoje drużyny na rajdy i jeszcze odpowiednio motywują. Pamiątkowe statuetki  otrzymali: Maria Czyszczoń, Piotr Czyszczoń, Andrzej Kubiński, Ewa Szarkowska i Maria Żaba.

 

Loading ....

Nie zabrakło też gromkiego sto lat dla Juliana Kasprzyka, który długo był mocno zaangażowany w pracę w rabczańskim Oddziale PTTK, teraz wspiera Terenowe Koło PTTK w Mszanie Dolnej, nieustannie przemierza górskie szlaki, jeździ na wycieczki i ma tylko 89 lat! Podziękowania za pomoc w organizacji rajdu otrzymali również Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba i Burmitrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk.

 

Loading ....

 

Najbardziej oczekiwane w tym miejscu wyniki wyglądały następująco:

 

W kategorii Szkoł Podstawowych
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej z Harkabuza – Klub Wędrowny "Daleko jeszcze?"

 

W kategorii Szkoł Gimnazjalnych
I miejsce (ex aequo) Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chabówce – Klasa III Gimnazjum
I miejsce (ex aequo) Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach

 

W kategorii Szkoł Ponadgimnazjalnych
I miejsce SKKT PTTK przy Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej

 

Puchar Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Pani Elżbiety Magierskiej za przejście najdłuższej trasy otrzymała drużyna SKKT "Rajdowa Wiara" przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce

 

Pozostałe drużyny otrzymały puchary za udział w Zlocie, a także wydawnictwa i materiały Powiatu Nowotarskiego, Rabki-Zdroju, Gorczańskiego Parku Narodowego i Babiogórskiego Parku Narodowego.

 

Puchar GOPR w konkursie "Bezpieczne Góry" odebrała SKKT PTTK drużyna ZS nr 1 w Mszanie Dolnej

 

A dodakowy puchar - podziękowanie za wieloletnią organizację rajdów górskich od Rady Rodziców, którą reprezentował Grzegorz Wójcik odebrała Wicedyrektor Maria Żaba. 

 

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

Red.

 

 


 
Tekst przeczytany: 1299.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/final-62-rajdu-w-mszanie-dolnej.html