Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Finał remontu ulicy Słonecznej  

 

Loading ....


Zakończył się już remont ulicy Słonecznej – wszystkie prace udało się zamknąć już w połowie miesiąca. Przychylna pogoda ułatwiła prace nie tylko związane z nawierzchnią, ale również prace porządkowe. Teraz nie tylko nowy asfalt cieszy oko, ale wyczyszczone koryto Szklanówki po 8 latach zaniedbań.

 

Loading ....

Porządki rozpoczęli pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, przy dużym wsparciu Dominika Firka z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Wycięte zostały samosiejki, które skrywały ogromne ilości śmieci. Dzięki temu okolica zaczęła wyglądać schludnie, teren wzdłuż ulicy stał się bardziej przejrzysty i bezpieczny.

 

Loading ....

Zawsze na początku roku szkolnego odbieraliśmy sygnały, by wycinać krzewy zasłaniające przejście przez mostek, by przejście zarówno do kościoła jak i do szkoły było bardziej bezpieczne. Teraz maszerującym dzieciom do szkoły już zarastające krzewy nie przeszkadzają. Również kierowcy mają zdecydowanie lepszą widoczność poruszając się to tej trasie.

 

Loading ....

Realizacja tej inwestycji możliwa jest po otrzymaniu prawie 80% dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi tj. kwoty - 198.278,00 zł. Wkład własny to kwota 49.570 zł.

 

Loading ....

Wykonawcą inwestycji jest firma "Podhalańskie Drogi" z Nowego Targu. Termin rozpoczęcia robót uzależniony był od rozstrzygnięcia przetargu na budowę stacji uzdatniania wody (SUW)zlokalizowanej na stadionie, tak by przed wykonaniem asfaltu wykonane zostały niezbędne prace zlokalizowane w drodze.

 

Loading ....

Przed remontem ulicy Słonecznej położono rurociąg tłoczny wody pitnej, która za 3 miesiące popłynie z nowej stacji uzdatniania wody do zbiorników na ulicę Leśną, rurociąg kanalizacji sanitarnej od SUW, poprawiono rurociąg kanalizacji burzowej.
 

 

Loading ....

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 1178.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/final-remontu-ulicy-slonecznej.html