Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

 Historyczna nagroda dla Bartka 

 


 

Praca Bartłomieja Orła, ucznia Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, poświęcona postaci Józefa Piłsudskiego, zyskała uznanie jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” i zajęła III miejsce, pokonując ponad 20 tys. innych prac nadesłanych z całej Polski. Bartek nie kryje, że nagroda jest dla niego powodem do dumy, ale także uwieńczeniem wielu dni mozolnej pracy spędzonej nad projektem, którego celem było ukazanie Józefa Piłsudskiego jako architekta niepodległej Polski. Dobór postaci nie był przypadkowy, 100 rocznica odzyskanej niepodległości stała się inspiracją do realizacji tematu konkursu byli „Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze”.

 

Chłopak na co dzień jest uczniem kl. III technikum organizacji reklamy, w którym szczególny nacisk kładzie się na rozwijanie zdolności artystycznych. Przy okazji konkursu przyszły specjalista od reklamy połączył przyjemne z pożytecznym – jego pasją jest bowiem historia, a szczególnie okres międzywojenny. Istotna okazała się zarówno wiedza historyczna, zdobywana pod okiem wychowawczyni – Dominiki Kalagi, jak i materiały oraz pomoc ze strony Biblioteki Miejskiej w Mszanie Dolnej. Jednak aby projekt zyskał uznanie komisji konkursowej ważne są także walory estetyczne pracy. W tym przypadku zdolności manualne Bartka oraz jego zawodowe zainteresowania okazały się bardzo przydatne - Bardzo lubię wykonywać prace graficzne: dobierać kolory, rodzaje czcionki, obrabiać zdjęcia – tłumaczy laureat. – Cieszę się, że mogę połączyć moją wiedzę i pasję zawodową.

 

Bartek wziął udział w konkursie organizowanym przez „Krąg” już po raz drugi. Kilka lat wcześniej wykonana przez niego praca zdobyła wyróżnienie.

 

 

źródło: materiały ZSTI


 

 

Tekst przeczytany: 509.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/historyczna-nagroda-dla-bartka.html