Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 20.07.2018r. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

Po nieoczekiwanej wpadce sprzed dwóch tygodni (bezbramkowy remis na własnym boisku z Jodłownikiem) piłkarze mszańskiego Turbacza otrząsnęli się i do Kamienicy na mecz z rewelacją poprzedniego sezonu, drużyną Gorców, jechali w wyśmienitych nastrojach. Optymalny skład, bogata ławka rezerwowych, fantastyczna atmosfera w drużynie i wiara we własne umiejętności zaprocentowały. W opinii tych, którzy mecz oglądali, piłkarze z Mszany Dolnej rozegrali najlepsze w tej rundzie spotkanie. A wynik ? Mógł być jeszcze wyższy, ale nie marudźmy. Zwycięstwo na boisku przeciwnika 4:1 musi cieszyć. Cieszy również zasłużony powrót na fotel lidera limanowskiej klasy A. W naturze sokół zawsze lata nad Turbaczem - w piłkarskiej lidze Sokół ze Słopnic minimalnie, ale jednak "lata" niżej od mszańskiego Turbacza i dlatego jest wiceliderem. Piłkarze z Mszany Dolnej w rozegranych dotychczas 6 meczach zdobyli 16 punktów (na 18 możliwych) Strzelili rywalom 19 bramek, zaś nasz bramkarz tylko raz musiał wyciągać piłkę z siatki. Jest jeszcze jeden powód do zadowolenia. Na boisko po długich miesiącach leczenia ciężkiej kontuzji wrócił Piotr Szynalik - piłkarz to znakomity i wszechstronny. Będzie wielkim wzmocnieniem ofensywy mszańskiej drużyny. Potwierdzeniem tych słów jest jego bramka w debiucie po długiej przerwie - to jego gol przypieczętował victorię w meczu z Gorcami Kamienica.


Loading ....

Żeby utrzymać pozycję lidera powiatowej ligi, nie można przegrać kolejnego meczu. Już w najbliższą niedzielę na mszańskim stadionie Turbacz podejmie piłkarzy ze stolicy powiatu - pod Lubogoszcz przyjeżdża Limanovia II. Na nasze szczęście w niedzielnym meczu nie zagra "armia zaciężna" występująca w III lidze, choć limanowianie swój ligowy mecz z niedzieli przełożyli na piątek, to jednak nie mecz z Turbaczem był tego przyczyną. Pierwszą "11" Limanovii czeka bardzo ważny i super atrakcyjny pojedynek w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk w najbliższy wtorek na stadionie w Limanowej.

 W minionym tygodniu spotkali się działacze mszańskiego klubu - omówiona została sytuacja bieżąca, dokonano oceny pracy i wyników za miniony sezon, ale najwięcej mówiło się o przyszłości. O jej kierunkach będzie decydował Zarząd klubu - jego stery pozostają na kolejny rok w rękach Władysława Szczypki. Bardzo wysoką ocenę, bo i innej dać nie można było, uzyskał trener I drużyny Franciszek Mrózek. Współpraca między nim i sprawującym pieczę nad drużyną juniorów Grzegorzem Szynalikiem układa się wzorowo i widzimy tego efekty.W tej przyslowiowej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu - w latach poprzednich, kiedy powszechnym było powiedzenie "odwróć tabelę, Turbacz na czele", puste trybuny dziwić nie mogły, ale w tej rundzie, pierwszej w sezonie 2011/12 drużyna z Mszany Dolnej gra koncertowo, zdobywa piękne bramki, jest rewelacją rozgrywek, ma znakomitego trenera, życzliwych i hojnych sponsorów, zaplecze, którego może pozazdrościć niejedna drużyna i niestety .... puste trybuny !Od najbliższego meczu decyzją Zarządu klubu ceny biletów zostają obniżone do 3 zł, młodzież szkolna wchodzi na stadion za darmo. Zapraszamy w najbliższą niedzielę na Stadion Miejski przy ul. Spadochroniarzy - mecz z Limanovią będzie nielada gratką dla kibiców. Wesprzyjmy naszych piłkarzy gorącym dopingiem i podziękujmy swoją obecnością za ich postawę na boisku. Zasłużyli na to !


Mecz KS. TURBACZ - LIMANOVIA II, niedziela 18 września, godz. 16.oo stadion przy ul. Spadochroniarzy

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1059.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/hit-pod-lubogoszcza-turbacz-kontra-limanovia-ii.html