Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Jak dobre początki, to tylko w Szczawnicy   

 

 

Loading ....

Ostatni weekend maja był wyjątkowo udany dla naszych mszańskich twórców. Pojawili się oni gościnnie w Szczawnicy w galerii "Krzywa Jabłonka" tuż nad Grajcarkiem, na ulicy Pienińskiej 4 - pod tym adresem mieszkają artyści, którzy do swojej galerii zapraszają innych artystów.

 

Loading ....

Tym razem całym swoim zapleczem twórczym pojawiło się dziesięciu artystów z Mszany: Alina Ficzkowska ( malarstwo olejne), Wanda Skirlińska (witraż), Władysława Anna Jamróz (literatura, poezja), Kazimierz Ficzkowski (biżuteria etniczna), Danuta Franczak (akwarela, ikona), Magdalena Jakubiak-Karpierz (akwarela), Ewa Franczak (pisanki, anioły z masy solnej), Stanisław Łabuz (rzeżba w drwenie), Dominika Bryl (ceramika, koronki), Viktoria'ws (malarstwo, grafika komputerowa) oraz Tomasz Ciężadlik (rzeźba w drewnie) - każdy z nich to specjalista w swojej ulubionej dziedzinie, ukochanej formie.

 

Loading ....

Nie dość, że zagospodarowali ściany, to jeszcze osobiście przygotowali poczęstunek na wernisaż, nad którym zachwycali się smakosze podniebienia, doceniając jakość pieczywa, wędlin, a nawet próbowali wyłudzić kilka przepisów między innymi na piekielnie ostre ogórki... Obie gospodynie tego miejsca Joanna Dziubińska i Anna Madeja nie pozwoliły by talerze zostały puste – rozdawały słynny bigos i zadbały również o artystyczne niespodzianki. Przepięknym występem wernisaż uświetniła  sopranistka Wiktoria Bisztyga, która zachwycała się pracami i nie da się ukryć, tak jak kilka pań, wyszła "ubrana" w biżuterię od Kazimierza Ficzkowskiego. Do przypomnienia sobie zapomnianych słów ze szczawnickiej gwary zachęcił gości Andrzej Dziedzina-Wiwer.

 

Loading ....

Drzwi do galerii otwarte były dla każdego od późnych godzin wieczornych,  wystawę mszaniaków będzie można odwiedzić przez cały miesiąc, do końca czerwca. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Szczawnicy.


 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1234.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/jak-dobre-poczatki-to-tylko-w-szczawnicy.html