Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Przynosiły je do przedszkola i zdobywały jak najwięcej informacji na ich temat. Dzieci wraz z nauczycielkami zorganizowały w swoich salach stragany owocowo- warzywne w kącikach przyrody. Była to dla nich fajna i pouczająca zabawa. Poznawały i uczyły się wierszy i piosenek na temat skarbów jesieni. Bogactwo  jesiennych darów, kolorów jest ogromnie różnorodne  i inspirujące. Aby to wykorzystać i jednocześnie zachęcić rodziców z dziećmi do eksperymentowania   postanowiono zorganizować konkurs na najpiękniejszego stworka owocowo-warzywnego.

 

Loading ....

W pierwszych  dniach października ogłoszony został w Miejskim  Przedszkolu nr 2 w Mszanie Dolnej konkurs twórczości plastycznej pod hasłem: „JARZYNKOWE STWORKI” – do udziału zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami. Zaangażowanie było ogromne. Grupa czterdziestu czterech dzieci razem z rodzicami przygotowała przepiękne stworki z wszelkich dostępnych darów przyrody: warzyw, owoców, liści, szyszek, kasztanów, itp. Wszystkie prace zostały  wyeksponowane  w szatni przedszkola, aby każdy mógł je podziwiać. Pomysłowość i fantazja była zadziwiająca.

 

Loading ....

Były tam krówki, koniki, króliki, baranki, żółwie, myszki, smoki, dinozaury, księżniczki, różne baśniowe stworki, …. nie sposób wymienić je wszystkie  – bardzo pomysłowe i cudowne. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, bo wszystkie przyniesione prace  były zachwycające i niepowtarzalne. Niemożliwe było wybrać tylko kilka z nich. Jednogłośnie przyznano więc wszystkim uczestnikom wyróżnienia za wspaniałe pomysły i wykonanie... Uroczyste wręczenie dyplomów i skromnych nagród odbyło się 11 października przy współudziale Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Dyrektor oraz  nauczycieli. Gratulacje dla wszystkich  za pomysłowość i zaangażowanie w konkursie!

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 3817.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/jarzynowe-stworki-w-przedszkolu-nr-2.html