Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 19.06.2018r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....

Październik to miesiąc, w którym tradycyjnie następuje podsumowanie osiągnięć sportowych szkół na szczeblu wojewódzkim. W tym roku 19 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku miała miejsce uroczystość zorganizowana przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, gdzie przedstawiono wyniki „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" za rok szkolny 2011/2012. Wśród wyróżnionych znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej. Nagrodzeni dyplomami uznania zostali również nauczyciele wychowania fizycznego Zbigniew Stachura oraz Grzegorz Szynalik, którzy w ubiegłym roku szkolnym byli odpowiedzialni za przygotowanie młodzieży do zawodów. Reprezentanci Zespołu Szkół Miejskich nr 1 sumując wszystkie osiągnięcia: 15-krotnie zdobywali I miejsce w mistrzostwach powiatu, 11 razy miejsce II i 8 razy III. Tytuł wicemistrzowski w zawodach rejonowych wywalczyły dziewczęta z podstawówki w piłce ręcznej, natomiast ich starsze koleżanki z gimnazjum w piłce ręcznej i koszykówce. W mistrzostwach województwa małopolskiego drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej zajęła bardzo wysokie V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.

 

Loading ....

Za przygotowanie reprezentacji dziewcząt odpowiadał  Zbigniew Stachura (szkoła podstawowa - I miejsce, gimnazjum - II miejsce). Drużyny chłopców przygotował Grzegorz Szynalik (szkoła podstawowa - III miejsce, gimnazjum - II miejsce). Cenne punkty dołożyły także uczennice biorące udział w zawodach tanecznych (cheerleaders) oraz biegowych przygotowywane przez panie Martę Bijatowską i Katarzynę Mielnikiewicz.Należy wspomnieć, że 18 czerwca 2012 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatu Limanowskiego odbyło się spotkanie z nauczycielami i uczniami, na którym podsumowano sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. W „Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego” I miejsce zajęła nasz Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast Gimnazjum nr 1 zajęło miejsce II. Wyróżnienia (puchary i dyplomy) z rąk Starosty Powiatu Limanowskiego Jana Puchały w imieniu Szkoły odbierał Zbigniew Stachura.

 

Szczegółowe informacje na temat sportu szkolnego w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej można uzyskać klikając na zakładkę SPORT W JEDYNCE lub www.sp1mszana_sport.republika.pl

  

Red.

 

Tekst przeczytany: 1496.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/jedynka-wsrod-najlepszych.html