Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Jeszcze jeden sukces naszej Racheli   

 

Już opuściła mury naszej szkoły, a wciąż jeszcze przynosi nam chlubę! Rachela Antosz-Rekucka za swój esej poświęcony tematowi obrony wartości we współczesnym świecie została wyróżniona w XII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim „Moje Westerplatte”. To największy w Polsce konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany jest przez Instytut Tertio Milennio, a patronują mu Minister Edukacji Narodowej, Centrum Myśli Jana Pawła II, Metropolici: Warszawski kard Nycz, Krakowski kard. Dziwisz, Prymas Polski abp Wojciech Polak, liczne uniwersytety i ogólnopolskie organizacje.

 

Loading ....

Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przebiega w 3 etapach: w pierwszym wszyscy rozwiązują test on-line dotyczący życia i nauczania JPII. Do drugiego kwalifikują się najlepsi z regionów obejmujących kilka województw. Oni także mają do rozwiązania kolejny test, o podwyższonej trudności. Do etapu trzeciego kwalifikują się znów osoby z danego regionu z najlepszymi wynikami. W tym etapie uczestnicy  piszą esej, w którym mają do wyboru jeden z tematów związanych życiem, nauczaniem oraz twórczością Karola Wojtyły-Jana Pawła II. W tym roku młodzież pisała o istocie ojcostwa według Jana Pawła II, o sensie cierpienia w jego nauczaniu i twórczości literackiej oraz „Jak rozumieć słowa Jana Pawła II: „Każdy ma swoje Westerplatte”? - na podstawie dramatu „Brat naszego Boga” i „Listu do młodych całego świata” Parati Semper” Rachela wybrała trzeci temat, a esej jej autorstwa – już drugi raz w tym roku, zdobył uznanie w kolejnym konkursie. Nasza absolwentka, z powodów obiektywnych (matury!) nie mogła wziąć udziału w podsumowaniu Konkursu w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, dyplom i nagrody książkowe dotarły niedawno pocztą, stąd i my z opóźnieniem dzielimy się tą wiadomością.

 

Warto również odnotować fakt, że w konkursie wziął udział uczeń I kl. ZSZ Krystian Krawczyk, który dotarł do 2. etapu – to także swoisty sukces i Krystianowi też należą się gratulacje!


 

red. materiały ZS nr 1

 

 

Tekst przeczytany: 1030.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/jeszcze-jeden-sukces-naszej-racheli.html