Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Już po przetargu - ul. Stachury do remontu 

 

 

Loading ....

Z początkiem sierpnia rozpoczęły się prace budowlane związane z ulicą Jana Stachury „Adama”. Tutaj również w ramach dobrej współpracy Gazownia realizuje przebudowę istniejącej sieci gazowej kolidującej z tą drogą. W ramach tego zadania wykonana zostanie droga o długości 420 m i szerokości asfaltu 4 i 5 m, Wzdłuż drogi  ułożone zostaną korytka wodnościekowe.

Na realizację tego zadania otrzymaliśmy dotację z „Rządowego programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” w wysokości 362 797 zł. Zakończenie prac przewidywane jest na połowę września 2018.

 

Loading ....

Aby można było zrealizować ww. zadanie wcześniej musiały być opracowane projekty budowlane, które należało uzgodnić z wszystkimi właścicielami infrastruktury podziemnej, m.in. z gazownią, energetyką oraz uzyskać wymagane decyzje co zajęło prawie dwa lata.

Dodatkowo, mając na uwadze rozbudowę mieszkalną w tej części miasta wykonany został projekt budowlany związany z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na części ul. Mroza. Projekt budowlany na to przedsięwzięcie został złożony w Starostwie Powiatowym w Limanowej w celu uzyskania decyzji budowlanych.

 

 

red. i fot.

UM
 

 

 

Tekst przeczytany: 531.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/juz-po-przetargu-ul-stachury-do-remontu.html