Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Kolejny mszański Wicemistrz Świata   

 

Loading ....

Pod koniec sierpnia reprezentacja Polski juniorów w dyscyplinie wędkarstwa muchowego powróciła ze Stanów Zjednoczonych ze srebrnymi medalami. Rozgrywane XIV Mistrzostwa Świata w Vail w Colorado zgromadziły dziesięć najlepszych drużyn: z Kanady, Czech, Francji, Irlandii, Nowej Zelandii, Polski, Słowenii, Republiki Południowej Afryki, Hiszpanii i USA.

 

Loading ....

Nasi zawodnicy obronili tytułu z ubiegłego roku, prawie o mały włos ocierając się o najwyższe podium. Prowadzili przez cztery tury zawodów dając ogromne nadzieję na złoto. To już drugie zdobyte wicemistrzostwo, które potwierdza wysoką formę młodych wędkarzy, trenuje ich Andrzej Wnękowicz.

 

Loading ....

Najlepszych muszkarzy do drużyny wytypował z południa Polski, w tym dwójka reprezentuje okręg Nowy Sącz – to Bartek Zając i "nasz" Dawid Kowalski. Wciągnięty "siłą rzeczy" w rodzinne hobby, jest już trzecim pokoleniem, które zarzuca wędkę nie tylko nad Mszanką i to z jakim efektem!

 

Loading ....

Dumna jest cała rodzina, znajomi, wędkarze i my również składamy gratulacje! W zeszłym roku roku srebro do Mszany Dolnej przywiózł Piotr Armatys, w tym roku zrobił to Dawid Kowalski, jak tak dalej pójdzie, to nie wiadomo, co będzie dalej... ?  Jest już drugie srebro, teraz życzymy już tylko złota...
 

 

Loading ....

Red.


   fot. arch. D. Kowalski

www.pzw.org.pl


www.facebook.com/2015WYFFC


www.mikespeerphoto.com
 

 

Tekst przeczytany: 1350.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/kolejny-mszanski-wicemistrz-swiata.html