Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 14.12.2018r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

W tamtą sobotę (17 listopada) musieli wstać już o trzeciej nad ranem, a potem długa podróż, prawie 200 km do słowackich Koszyc. Ale warto było, bo zdobyte trofea trudno było pomieścić w busie obierającym  powrotny kierunek do Polski. Reprezentacja UKS KORYO Mszana Dolna słowackie maty pojechała podbijać w mocnym 20-to osobowym składzie pod wodzą trenera Zbigniewa Karpierza. Koszyce gościły 290 zawodników reprezentujących 28 reprezentacji klubowych z 9 państw Europy na zawodach taekwondo IIyo Cup 2012. Zawodnicy UKS KORYO w klasyfikacji drużynowej, co prawda na podium nie stanęli, ale miejsce czwarte to absolutnie powód do dumy i ogromny sukces. Spośród startujących w Koszycach polskich klubów, żadna z ekip nie zdołała wyprzedzić zawodników z Mszany Dolnej. Medalowy "urobek" naszych reprezentantów musi budzić uznanie i szacunek - 7 złotych medali, 7 srebrnych i 6 brązowych.

 

Loading ....

Nad firmamentem coraz jaśniej rozbłyska nowa gwiazdka, a może już gwiazda,  taekwondo z naszego miasta - Sabinka Kornaś uczennica kl. czwartej ZSM nr 1 w swojej kategorii wiekowej i wagowej nie miała sobie równych i do złotego medalu dodała tytuł najlepszej zawodniczki słowackiego turnieju.

Trener Karpierz zabrał do Koszyc Mateusza Szczęsnowskiego i Karolinę Szczęsnowską, Patrycję Kornaś i Krystiana Kornasia, Bartka Olajossy, Bartosza Krzysztofiaka, Kamila Skolarusa, Kamila Kotarskiego, Przemka Oczkowskiego, Sławka Janię, Izabelę Majerczyk, Mirosława Majerczyka, Klaudię Kujacz, Maksymiliana Śmieszka, Kacpra Piaskowego, Kacpra Wacławika, Gabriela i Julkę Dara, Sarę Suś i oczywiście Sabinę Kornaś. Ta "dwudziestka" wróciła z Koszyc z 19 medalami - czyli średnia również wypada imponująco ! Zapamiętajmy te nazwiska - może w Rio de Janeiro jeszcze ich nie zobaczymy z orzełkiem na piersiach, ale w roku 2020 z pewnością już tak. Nie wiemy jeszcze, które z miast będzie gospodarzem Letniej Olimpiady 2020, ale naszym młodym sportowcom życzmy, by jak najwięcej z nich pojechało na Igrzyska do Ad-Dauha (Katar) lub Baku (Azerbejdżan), a może do Madrytu, Tokio lub Stambułu ? 
 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1348.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/koryo-gora-pokazali-sile-w-koszycach.html