Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Kreatywne ferie w Bibliotece    

 

 

Loading ....

Tegoroczne Ferie w bibliotece miały na celu integrację oraz uaktywnienie dzieci w różnych obszarach działania. Dlatego też uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wybierać i kreować formy spędzania czasu, zaproponowane w programie ramowym. W poniedziałek dominowały zabawy zapoznawcze. Dzieci zostały podzielone na cztery „kolorowe” drużyny, które do piątku rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach. Każdy uczestnik samodzielnie zaprojektował strój dla maskotki. Projekty oceniała pani Joanna Kotarba. We wtorek wszystkie grupy wzięły udział w konkursach plastycznych i quizach, w których najważniejsza była umiejętność współpracy w ramach zespołu.

 

Loading ....

W środę hasłem przewodnim było „generowanie pomysłów”. Dzieci układały modele z klocków, a także sprawdzały swoje umiejętności i wiedzę w grach: miliard w rozumie oraz twister. W czwartek postawiliśmy na wysiłek umysłowy w formie zabawy. Uczestnicy mogli wykazać się m.in. znajomością różnych powiedzeń oraz spostrzegawczością podczas gry w kalambury rysowane i pokazywane.

 

Loading ....

Piątek był dniem poświęconym zdolnościom aktorskim i sztuce improwizacji. Uczestnicy obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. Grymasy królewny Kasi, wystawiony przez teatr „Maska” z Krakowa. Aktorzy pozwolili dzieciom współtworzyć przedstawienie poprzez odgrywanie niektórych scen oraz dyskusję. W piątek odbyło się również podsumowanie konkursów. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, w tym książki, zabawki, przybory szkolne oraz słodycze.  W tegorocznych zajęciach wzięło udział ok. 50 uczniów ze szkół miejskich i gminnych. Wielu z nich uczestniczy w feriach od kilku lat. W ramach codziennych trzygodzinnych spotkań dzieci miały zapewnioną nie tylko dobrą zabawę, ale też opiekę i poczęstunek. 

 

Loading ....


Radni Agnieszka Sasal i Janusz Matoga zorganizowali dwa wyjazdy na łyżwy dla dzieci. Uczniowie mszańskich szkół dobrze bawili się na lodowiskach w Limanowej oraz w Tymbarku. Za pomoc w organizacji wyjazdów serdeczne podziękowania dla dyrektor Agnieszki Orzeł, dyrektor ZSM nr 2 Józefy Łabuz oraz dla Katarzyny Mielnikiewicz. Za słodkie upominki podziękowania dla Pensjonatu „Szczebel”.

 

 

 

Reportaż z ferii można obejrzeć na tv28 – ZOBACZ TUTAJ

red. Blblioteka Miejska

 

Tekst przeczytany: 1195.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/kreatywne-ferie-w-bibliotece.html