Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na bezpłatne zajęcia komputerowe w ramach projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans". Projekt skierowany jest szczególnie do osób 50+, ale również młodsze osoby mogą z nich skorzystać. Zapraszamy na godz. 16.00 do Szkoły Podstawowej nr 1 – tam w każdy czwartek odbywają się bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu. Naszym lokalnym latarnikiem jest Radosław Radomski - latarnicy to osoby, które działają w lokalnym środowisku na rzecz edukacji cyfrowej. Uczą korzystania z najbardziej popularnych urządzeń elektronicznych: komputera, telefonu komórkowego i różnych urządzeń teleinformatycznych. Wprowadza w cyfrowy świat tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z komputerem i z tego powodu czują się wykluczeni.

 

Loading ....

Dlaczego Latarnicy? Przyjęto metaforę latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak by każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu i  sprzętu komputerowego. Dlatego też serdecznie zapraszamy na zajęcia i zachęcamy, by osoby, które czytają tę informację przekazały ją dalej, tak jak sygnał latarni morskiej dotarł tam, gdzie jest potrzeba a jeszcze nie korzysta się z Internetu. Drodzy czytelnicy, jeśli macie w sąsiedztwie osobę, która byłaby zainteresowana takimi zajęciami, przekażcie jej informację.

 

Loading ....

Niezależnie od zajęć komputerowych zapraszamy na spotkania Klubu Radosnych Siątek “Dolina Marzeń” to bezpłatne zajęcia dla seniorów odbywające się w każdą środę – ustalono, że odbywać będzie się to na przemian w dwóch miejscach -  w Miejskiej Bibliotece i Domu Parafialnym z następującym podziałem: w Bibliotece będą zajęcia z pobudzaniem intelektu, a w salkach parafialnych można nastawić się na zajęcia ruchowe i rekreacyjne. Najbliższa środa – 27 luty to zajęcia ruchowe w Domu Parafialnym, kolejna środa 6 marca to spotkanie w Bibliotece. Następnie 13 marzec to ponownie zajęcia ruchowe i 20 marzec Biblioteka. Może teraz wydaje się to skomplikowane ale łatwiej jest przyjść na zajęcia w środę i umówić się na kolejne. Zachęcamy!
 

Loading ....

Red.

 

Tekst przeczytany: 1508.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/latarnia-w-mszanie-swieci-dla-seniorow.html