Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

Lato w mieście dla najmłodszych z mszańskiej „Jedynki”

 

 

Okres wakacyjny jeszcze trwa, uczniowie odpoczywają w różny sposób w zależności od urlopu rodziców i zasobności ich portfela .

Chociaż nie jest łatwo z finansami, rodzice starają się zadbać o swoje pociechy, aby im wspomnień z wakacji nie zabrakło i z radością mogli rozpocząć nowy rok szkolny. 

Pamięta  o  swoich uczniach również szkoła .  Od kilku lat  w mszańskiej ,,Jedynce” organizowana jest, dzięki wsparciu finansowym  Urzędu Miasta, akcja ,,Lato w mieście”. Bogata oferta tygodniowych zajęć zrekompensuje  30 osobowej grupie najmłodszych uczniów szkoły podstawowej pozostanie dotychczas w domu.

Zajęcia z wybraną grupą dzieci rozpoczynają się od 19 sierpnia.

Uczestnicy zajęć wyjadą na wycieczki tematyczne, na basen i do kina. Uczestniczyć będą w zajęciach sportowych i profilaktycznych zorganizowanych na terenie szkoły. Dla pokrzepienia ciała kuchnia przygotuje smaczny poczęstunek. Wsparciem organizacyjnym służy każdego roku Rada Rodziców ZSM Nr 1.

Budynek szkoły z Sienkiewicza 2 nie odpoczywa podczas wakacji, ma swoich stałych Gości. Już od 1 lipca słychać gwar dzieci i młodzieży przebywających na wypoczynku w Mszanie Dolnej,  zorganizowanym przez Salezjanów z Krakowa i Rzeszowa. Od 12 sierpnia gościmy Harcerzy z Mrągowa. W Miejskiej Hali Sportowej trenują do końca wakacji drużyny sportowe  z Krakowa, Nowego Sącza i z Tych. Zarówno jedni jak i drudzy upodobali sobie stolicę Zagórzan i chętnie co roku do nas przyjeżdżają.         

 

ZSM1

Tekst przeczytany: 1319.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/lato-w-miescie-dla-najmlodszych-z-mszanskiej-jedynki.html