Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Mimo, że od kilkunastu lat tak w naszym miasteczku, jak i wioskach mszańskiej gminy każdy może podpisać umowę na odbiór śmieci ze swojego gospodarstwa, może również te śmieci segregować do specjalnych worków ( za darmo !!!) , to jednak wciąż nie brakuje takich, którzy uważają, że wydatek rzędu 10-12 zł w skali miesiąca za worek własnych, bytowych śmieci, domowy budżet zrujnuje. Co zatem robią ?

 

Loading ....

Sposoby są różne - potoki, przydrożne fosy i rowy, brzegi rzek, przystankowe wiaty, cotygodniowe "ekologiczne" ogniska, a także coraz częstszy sposób, znany raczej w świecie ptaków, konkretnie kukułek - podrzucamy swoje innym. O poranku, nocą lub późnym wieczorem, żeby nas nikt nie zauważył. Ale od tej reguły zdarzają się również odstępstwa - 11 lipca br. tuż przed południem mieszkaniec Krakowa, odpoczywający w Rabie Niżnej przyjechał do Mszany Dolnej na zakupy, a niejako "przy okazji" do bagażnika swojego samochodu KIA "picanto" wrzucił swoje i najbliższych wakacyjne śmieci. Wydaje się, że owe praktyki uprawia od dawna, bo doskonale wiedział, gdzie podjechać - ul. Spadochroniarzy to bowiem okolica dość ustronna i spokojna. Jedni chętnie tam wypoczywają, bo ławeczki wygodne i z dala od miejskiego zgiełku, inni upodobali sobie uliczne kosze i zapełniają je każdego niemal ranka odpadami ze swoich domów. Mieszkaniec grodu Kraka nie krył zdziwienia na zwróconą uwagę - przecież nic złego nie robi, a śmieci gdzieś wyrzucić musi. Gospodarz u którego wraz z najbliższymi wypoczywa, również kubła, ani worków na śmieci nie ma, więc pomyślał, że będąc na zakupach w Mszanie, wytworzone podczas wypoczynku w Rabie Niżnej śmieci, do ulicznych koszy wrzuci. Przez otwarte drzwi samochodu tej "pokazowej" lekcji ekologii i kultury w jednym, przyglądały się kilkuletnie dzieci - wymarzony i godny przykład do naśladowania. Nie dziwmy się później, kiedy dzieciaki dorosną i będą robić to samo - widziały bowiem, jak dziadziuś, a może to był tatuś, te śmieciowe sprawy załatwiał.

 

Loading ....

Za śmieci gromadzone w ulicznych koszach płacimy wszyscy, także ci z nas, którzy uczciwie podpisali umowy na odbiór śmieci z firmami Traszkan, Markom czy Empol. I na koniec informacja dla naszych miłych Gości odpoczywających w naszych stronach - Państwo również możecie zakupić worek na śmieci, kosztuje niewiele, a pozostawiony po zapełnieniu przy bramie posesji gospodarzy u których wypoczywacie, zostanie przez firmę odebrany. Pomóżcie nam zadbać, by te piękne okolice Beskidu Wyspowego były zawsze czyste i piękne - wtedy i Wam, i nam będzie się żyło lepiej. Dziękujemy !

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 965.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/lekcja-dobrego-wychowania-i-kultury-po-krakowsku.html