Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

  Lokalnie działajmy razem!  

 

Loading ....


W niedzielne popołudnie na placu targowym można było wiele: posmakować, pomalować, poznać, potańczyć, pośpiewać, podziwiać a nawet pogalpować czy zakupić. Wszystko za sprawą Lokalnej Grupy Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" i pomysłu wokół którego zaczęto realizować Jarmark Jesienny. Chodziło o prezentację bogactwa naszego regionu, poznanie się nazwajem, zacieśnienie współpracy, która może procentować poprzez wspólne działanie w ramach projektów LGD.

 

Loading ....

W ten sposób przy współpracy trzech gmin, Gorczańskiego Parku Narodowego  i stowarzyszenia "Piękna Ziemia Gorczańska" udało się zorganizować pierwsze, i nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie. Kulinarnie zaprezentował się pensjonat "Szczebel", pyszne sery można było skosztować i zakupić "U Misia" – wyróżnione i nagrodzone wyroby Gospodarstwa Eko-Agro z Poręby Wielkiej, pysznych ciast nie zabrakło również na stoisku Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, a komu było mało, mógł jeszcze osłodzić sobie chwile miodem z pasiek Koła Pszczelarzy z Mszany Dolnej.

 

Loading ....

Artystycznie prezentował się Klub Przyjaciół Sztuki w Mszanie Dolnej, zachwycały piękne kwiaty wykonane jak żywe z bibuły pań Marii Kurek i Małgorzaty Drąg, które wraz z serwetkami pięknie prezentowały się na ich stoisku. Więcej haftowanych rzeczy można było zakupic na stoisku HaftHan Józefy Hanuli. Piękne góralskie spódnice, koszule, kubraki i wszelkie inne dodatki stylizowane na góralski styl cieszyły oko. Największy tłum milusińskich zgromadziły dwa stoiska: Diadis – gabinet terapeutyczny i stoisko Gorczańskiego Parku Nardodowego.

 

Loading ....

Daria Rusnarczyk przygotowała wiele możliwości: układanki, malowanie, zabawy ogólnorozwojowe i te działające na zmysły, a dosłownie na przeciw ekipa GPN organizowała konkursy wiedzy o parku, można było sprawdzić tropy zwierząt, pokolorować salamandrę, zapoznać się z bogatą ofertą ścieżek edukacyjnych czy zakupić w specjalnej cenie publikacje. Na pikniku dostępne były również mapy miasta, mapy akcji "Odkryj Beskid Wyspowy", foldery wydane przez LGD oraz Powiat Limanowski.

 

Loading ....

Swoją ofertę w ten sposób prezentowały zlokalizowane na terenie Gminy Mszana Dolna trzy miejsca: Pokoje gościnne "U Grażynki" z Kasinki Małej, Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa "Lubogoszcz" oraz stacja narciarska "Lubomierz Ski". Z tej wiedzy skorzystały: wycieczka, która odwiedziła naszą imprezę oraz Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział z Chrzanowa. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia z rysiem – naszą maskotką.

 

Loading ....

Duże zainteresowanie wywołał też Dyzio - konik, który przyjechał z Gorczańskiej Zagrody Anny Michałek. Nie zabrakło też  występów na scenie, pierwszy wystąpił Porębiański Ród.  Zespół regionalny od 2008 roku działa w Porębie Wielkiej krzewi kulturę Zagórzan. W zespole śpiewa Jadwiga Zapała – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu pozyskała aż 97 tys. na różne przedsięwzięcia.

 

Loading ....

Zakup strojów regionalnych, instrumentów, wydanie okolicznościowych folderów czy organizacja imprez kulturalnych to również zasługa LGD. Swój program przestawiło Koło Gospodyń Wiejskich z Olszówki, które poza humorystycznym programem przeplatanym śpiewem prosiło by zgromadzona publiczność zagłosowała w konkursie na ich wieniec dożynkowy – kto jeszcze tego nie zrobił głosować można jeszcze do 22 października na stronie www.mojekgw.pl.

 

Loading ....

Niezastąpiony Marian Wójtowicz prowadził imprezę, a przedstawiciel Zarządu LGD – wiceprezes Mateusz Cichański przypomniał wcześniejsze możliwości pozyskiwania środków na przeróżne projekty, zachęcał do wypełniania fiszek projektowych do nowej Strategii oraz namawiał do udziału w spotkaniu w dniu 20 października w Urzędzie Gimny.

 

Loading ....

Przez cały dzień zaplanowane są spotkania i wywiady grupowe związane z pracą nad Lokalną Strategią Rozwoju. Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

20 października, Urząd Gminy, ul. Spadochroniarzy 6


godz.10.00 - wywiad z branżą turystyczną
godz.12.00 - wywiad z przedsiębiorcami
godz.15.00 - wywiad z organizacjami pozarządowymi
godz.17.00 - Zespół ds. Lokalnej Strategii Rozwoju
 

 

Loading ....

 

Wszystkim zaangażowanym w organizację Jesiennego Pikniku Rodzinnego składamy gorące podziękowania!

 

Piknik Jesienny odbył się pod patronatem Wójta Gminy Mszana Dolna, Wójta Gminy Niedźwiedź oraz Burmistrza Miasta Mszana Dolna. 

 

Loading ....


 

Red.

 

Zobacz relację na blogu  Mszanafoto.pl - TUTAJ

 

Tekst przeczytany: 1564.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/lokalnie-dzialajmy-razem.html