Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Majowa jutrzenka w Miłosierdziu Bożym 

 

 

Loading ....

 Już po raz drugi uroczyście świętowaliśmy 224 rocznicę Konstytucji 3 Maja w kościele Miłosierdzia Bożego.  Na mszy św. w intencji Ojczyzny pierwszymi, którzy stanęli przed ołtarzem były poczty sztandarowe.

 

Loading ....

To do nich swoje pierwsze słowa skierował proboszcz Tadeusz Mrowiec, przywitał wymieniając po kolei szkoły – miejskie zespoły i te ponadpodstawowe, harcerzy,  a przy nich Tadeusza Dębskiego przedstawiciela Związku Kombatantów i Więźniów RP, młodzież z Ośrodka Wychowawczego im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły, druhów strażaków, myśliwych, rzemieślników z Cechu, przedstawicieli Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, młodych sportowców z Klubu Sportowego Turbacz oraz radnych naszego miasta wraz ze sztandarem Św. Michała Archanioła.

 

Loading ....

Patriotyczne kazanie wygłosił wikariusz parafii ks. Marek Pitala. Uroczystej oprawie mszy św. towarzyszyły pieśni zagrane przez Orkiestrę OSP  oraz zaśpiewane przez chór męski im. Ks. Józefa Hajduka. Jednym z elementów podkreślających wspólne święto państwowe i maryjne było odśpiewanie Apelu jasnogórskiego. Nie zabrakło również hymnu „Boże coś Polskę”. 

 

Loading ....


Na zakończenie uroczystości sztandary w musztrowym szyku prowadzone przez Naczelnika OSP Mariana Kasprzyka wyszły w kościoła. Ostatnim punktem programu był uroczysty przemarsz na czele z orkiestrą. Poczty sztandarowe miały okazję zaprezentować się raz jeszcze w pełnej krasie, a Kapelmistrz Piotr Rataj nie byłby sobą i poprowadził wszystkich w takt wesołego marsza...

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1339.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/majowa-jutrzenka-w-milosierdziu-bozym.html