Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Czy do Twoich drzwi zapukał kiedyś mały pingwin? Co byś wtedy zrobił? Odprowadził do domu, nawet gdyby to był biegun południowy? Ta wymyślona historia była odczytywana na prawie każdym spotkaniu w Bibliotece, bo podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Miejska Biblioteka stała się miejscem spotkań czytelniczych w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Historia o pingwinie, marszu jamników, dziewczynce, która chciała koniecznie mieć psa to opowiastki, które w tym czasie królowały w czytelni pełnej dzieci. Bo w tym roku przewodnim tematem było oczywiście hasło: „Ja i moje zwierzątko”. Zaproszeni goście dzielili się historiami na temat swoich pupili, o swoich psach i ich figlach opowiadali Burmistrz Miasta Tadeusz Filipiak, Wójt Gminy Bolesław Żaba, a  niektórym trafiła się nie lada gratka.

 

Loading ....

 

We wtorek 17 maja pod Biblioteką zatrzymał się policyjny radiowóz, który specjalnie na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami przywiózł dwa policyjne psy. Owczarek Rambo i labrador Fido razem ze swoimi przewodnikami – asp. Robertem Palą i mł. asp. Arkadiuszem Orłem  - policjantami z Komendy Powiatowej w Limanowej zaprezentowały swoje umiejętności. Dzieciaki też gęsto otoczyły radiowóz – każdy chciał być przez chwilę kierowcą takiego samochodu, udało się nawet połączyć z policjantem dyżurującym oraz włączyć syrenę, co wzbudziło duże zainteresowanie w sąsiedztwie. Nawet mł. asp. Piotr Smaga poczuł zainteresowanie zawodem policjanta na własnej skórze. Każdy maluch chciał zobaczyć broń i kajdanki, czapka i kamizelka też poszły w ruch i po przymiarkach tym sposobem mieliśmy na sali kilku małych policjantów.

 

Loading ....

 

Kolejny dzień był interesujący pod innym względem, z czytelni rozchodziły się ptasie nawoływania – to Zastępca Burmistrza Michał Baran przygotował dla dzieci konkurs dźwiękowy. Dzieci musiały rozpoznać ptaki, mało tego, po przeczytaniu opowiadania pokazał dzieciom na czym polega jego ornitologiczne hobby. Na spotkanie przygotował swój pierwszy zeszyt terenowy z zapiskami obserwowanych ptaków, piękne zdjęcia ze swoich fotograficznych zbiorów – przeważały te naprawdę rzadkie i trudno spotykane.

 

Loading ....

 

W naszej Bibliotece gośćmi, który czytali i opowiadali ciekawe historie o zwierzętach byli: Franciszek Dziedzina – Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Adam Malec – Przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna, Jan Chorągwicki - Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna, Elżbieta Jakubiak - Wiceprzewodnicząca Rady  Gminy Mszana Dolna, Danuta Wieliczko-Kacik – prezes Oddziału Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Pięknych, Ewa Stauchmann – pracownik Gorczańskiego Parku Narodowego. 

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1126.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/majowe-czytanie-w-mszanie-cala-polska-czyta-dzieciom.html