Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Majówka z parowozem - już w niedzielę 

 

Będzie to już czwarty przejazd pociągu retro na trasie Nowy Sącz-Chabówka organizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Tegorocznym motywem przewodnim imprezy jest 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej oraz 130 rocznica uruchomienia linii kolejowej z Nowego Sącza do Chabówki. Cesarsko-Królewskie Koleje Państwowe w latach 1882-1885 wybudowały Galicyjską Kolej Transwersalną wzdłuż całych Karpat, a uroczyste uruchomienie linii Żywiec-Sucha -Nowy Sącz nastąpiło 16 grudnia 1884 roku. Według kroniki Mszany Dolnej Olgi Illukiewicz pierwsza lokomotywa dokonała próbnego przejazdu 4 października 1884 roku. W tym dniu wójt Mszany Dolnej dokonał uroczystego przecięcia wstęgi na wiadukcie kolejowym, biegnącym nad szosą w kierunku Limanowej (dzisiejsza ul. Marszałka Piłsudskiego).

 

Loading ....

Skład retro odjedzie z Nowego Sącza o godzinie 10:45 i z postojami na stacjach pośrednich dojedzie późnym popołudniem do Chabówki. Przez cały dzień jazdy nie zabraknie zaplanowanych atrakcji. Podczas postojów na stacjach zostaną zorganizowane pikniki, odbędą się występy zespołów, pojawią się tradycyjne potrawy, a podczas postoju w Kasinie Wielkiej będzie możliwość przejażdżki kolejką krzesełkową na „Śnieżnicę”.

 

Loading ....

Zapraszamy na stację kolejową w Mszanie Dolnej na przyjazd pociągu, jak podają organizatorzy będzie to mniej więcej około godziny 16.00. Na stacji swoje stoiska gastronomiczne przygotowywuje Pensjonat "Szczebel" - pyszny żurek, który w zeszłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem, w tym roku ma ulepszoną recepturę i tajemniczy składnik. Nie zabraknie też przysmaków w grilla. Centrum Aktywnego Rozwoju "Frajda" zaprasza najmłodszych na watę cukrową i zabawy z modelowania baloników.

 

Loading ....

Na przejazd z Nowego Sącza biletów wprawdzie już nie ma, ale zostanie udostępniony skład pociągu jadący rano do Nowego Sącza po uczestników kolejowej majówki. Pociąg odjedzie z Chabówki o 6 rano, w Limanowej będzie o 8.01, w Marcinkowicach o 8.54, a do Nowego Sącza przyjedzie o 9.16. Bilety na ten skład będą do nabycia u obsługi pociągu. Rano do Chabówki można dojechać bezpłatnym autobusem podstawionym przez organizatora.

Red.

 

Kolej na majówkę 2013, fot. M. Józefiak 

 

Szczegóły poniżej: 

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1171.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/majowka-z-parowozem-juz-w-niedziele.html