Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Majówkowe atrakcje  

 

Loading ....

Długi majowy weekend w naszej okolicy zapowiada się interesująco. Liczymy, że każdy znajdzie coś dla siebie - już w sobotę, 30 kwietnia oficjalnie wystartuje Targ Staroci. Od zeszłocznych wakacji na targowisku przy ul. Orkana co sobotę pojawiały się stoiska z przeróżnymi bibelotami. Do akcji dołączyli się lokalni artyści  z Amatorskiego Klubu Przyjaciół Sztuk Wszelakich, pojawiło się stoisko z pamiątkami regionalnymi, w ten sposób praktycznie co sobotę bez żadnych organiczeń działał w naszym mieście Targ Staroci.

 

Loading ....

Długi majowy weekend to okazja by spotkać się znowu w zaprzyjaźnionym już ze sobą gronie, dlatego gorąco zapraszamy w najbliższą sobotę na plac targowy! Potem można już tylko zaplanować sobie dalszą część dnia, wybierając kierunek Koninki – Oberówka. To tam Gorczański Park Narodowy przez dwa dni: sobotę i niedzielę organizuje festyn turystyczny. Hasłem przewodnim jest „Jak rodzinnie, aktywnie, twórczo i bezpiecznie poznawać przyrodę”. Impreza odbędzie się na miejscu biwakowym Oberówka w Koninkach. Uczestnicy imprezy będą mogli odwiedzić stoiska Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie udzielane będą porady na temat organizacji ciekawych wycieczek po parku, przekazywane będą też informacje o walorach przyrodniczo-kulturowych Gorców; Grupy Podhalańskiej GOPR, gdzie ratownicy udzielą porad w zakresie bezpiecznego wędrowania czy udzielania pierwszej pomocy. Obecni będą również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

Loading ....

Ofertę turystyczną przedstawią także gminy Niedźwiedź i Mszana Dolna oraz gospodarstwa agroturystyczne, a lokalni twórcy pokażą swoje rękodzieło, które będzie można kupić. Ponadto w czasie festynu będzie można upiec kiełbaskę nad ogniskiem, spróbować miejscowych specjałów, zarobić pamiątkowe zdjęcie z salamandrą, wykonać własnoręcznie pamiątkę z Gorców, a także wypożyczyć rower górski i sprawdzić swoje umiejętności na górskich szlakach rowerowych. W niedzielę, 1 maja 2016 wcześnie rano startuje V Tour Mszana Dolna. O piątej rano z Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”  wszyscy chętni wyruszają w 32 kilometrową trasę, zdobywając góry Adamczykową, Potaczkową,  Królewską Górę, Luboń i Szczebel. Według obliczeń organizatorów to około 11 godzin wędrówki. Odważnych zapraszamy do udziału! Tour rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji i folkloru.
 Red.

 

Wszelkie zapytania dotyczące targu staroci można kierować do Urzędu Miasta, bądź bezpośrednio do osoby nadzorującej porządek na placu – jest nim pan Grzegorz Niedośpiał, którego można spotkać na miejscu.

 


 

 

 

Tekst przeczytany: 1130.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/majowkowe-atrakcje.html