Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Małopolskie Dni Rodziny 

 

Od 12 do 20 maja w całym regionie odbędą się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja do zwiedzania różnych muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich. Już po raz drugi Marszałek Województwa "oddaje klucze" do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny” – inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego – dającej możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez województwo i podległe mu instytucje. W tych dniach, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, brać udział w grach terenowych, wycieczkach i warsztatach.


Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

Ekologiczny Piknik Rodzinny
Miejsce: Park im. Henryka Jordana w Krakowie, aleja 3 Maja 11, 30-062 Kraków
Data: 20.05.2018r.
Godzina: 11:00-17:00
Wśród atrakcji:
- koncert dla dzieci Joszko Broda,
- koncert w wykonaniu Artystów Teatru Ludowego,
- konkursy,
- pokazy,
- gry terenowe,
- warsztaty przyrodnicze,
- darmowe sadzonki drzew,
- wiele innych atrakcji dla małych i dużych

 


 

 

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in.:
•    Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce (w sobotę 19.05) ilość miejsc ograniczona.
•    Darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
•    Atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, niedziela 13.05. i niedziela 20.05.).
•    Wśród propozycji dla nieco starszych: Weekend z Funduszami - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (sobota 12.05. Rynek Tarnów i sobota 19.05. Rynek Nowy Sącz).
•    Odbędą się też pokazy masażu (w Szkole Policealnej Masażu Leczniczego w Krakowie), dni zdrowia i urody (w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu oraz Zespole Jednostek Edukacyjnych WM w Gorlicach), rodzinne gotowanie (w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach), dzień profilaktyki jamy ustnej (w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej), a w małopolskich szpitalach – spotkania, wykłady i porady w ramach akcji „Zdrowa rodzina”.
•    Najmłodszych powinien zainteresować Piknik Rodzinny w Myślenicach Zarabiu - sobota 19.05. i Piknik Rodzinny w Parku Jordana - niedziela 20.05. Wśród atrakcji koncerty dla dzieci, konkursy, pokazy, gry terenowe, warsztaty przyrodnicze, darmowe sadzonki drzew i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.
Organizatorzy zapraszają także wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Wydarzenie odbędzie się 27 maja w Parku Jordana, start o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 19.00. Już po raz siódmy, na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji a wśród nich m.in.: zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci.

 


Szczegóły znajdują się TUTAJ


 

 

 

 

Tekst przeczytany: 345.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/malopolskie-dni-rodziny.html