Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 20.03.2018r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Maluchy bezpieczniejsze na drodze

 
Strażnicy Miejscy wraz z Policjantami z Komisariatu Miejskiego w Mszanie Dolnej przeprowadzili prelekcje, podczas których przeszkolili 188  najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkoli ("zer‍ówki"), jak powinni bezpiecznie zachowywać się na drodze do szkoły i podczas powrotu do domu po zajęciach.
Według statystyk jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na drodze z udziałem dzieci, obok brawury kierowców, wymienia się brak wystarczającej wiedzy najmłodszych o tym, jak unikać zagrożeń. 
 
Loading ....
 
Funkcjonariusze opowiedzieli  o zasadach poruszania się na drodze, a także ćwiczyli z dziećmi właściwe zachowanie się na przejściach. Funkcjonariusze uświadomili „maluchom” jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu.  Strażnicy Miejscy omówili z uczniami, jak należy zachowywać się na własnych podwórkach i placach zabaw, aby nie doszło do tragedii. Każde dziecko otrzymało też odblaskowe zawieszki na tornistry i ubrania.  
 
Strażnicy Miejscy będą kontynuowali patrole w otoczeniu placówek szkolnych i przedszkolnych oraz przejścia dla pieszych  podczas trwania roku szkolnego, eliminując ewentualne nieprawidłowości i zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Nadal będą również prowadzone prelekcje, dzięki którym zwiększy się  wiedza uczestników w omawianych tematach, takich, jak:
- obcy w szkole i poza szkołą,
- bezpieczne zachowanie się na drodze i poza nią.
 
 
SM
Tekst przeczytany: 882.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/maluchy-bezpieczniejsze-na-drodze.html