Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

    Od 1 października 2010 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Mszanie Dolnej realizowany jest projekt „Mały człowiek – wielka sprawa” - rozwój usług edukacyjnych na terenie Miasta Mszana Dolna. Projekt ten ma na celu podniesienie poziomu wykształcenia i rozwoju dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Mszanie Dolnej oraz rozwój usług edukacyjnych. „Mały człowiek – wielka sprawa” - rozwój usług edukacyjnych na terenie Miasta Mszana Dolna finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, IX Priorytet „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Koszt projektu wynosi 50 000 zł i obejmuje okres od 1 października 2010 r. do 30 czerwca 2011 r.
    W ramach projektu wszystkie dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Mszanie Dolnej uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastycznych i zajęciach z rytmiki, a dzieci z oddziału starszaków dodatkowo biorą udział w zajęciach tanecznych – zespół regionalny. Dodatkowe zajęcia realizowane w ramach projektu wydłużają czas pracy przedszkola, dzięki czemu rodzice dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Mszanie Dolnej mogą swobodniej godzić życie zawodowe z życiem prywatnym. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach projektu rozwijają zdolności i zainteresowania uczniów. Zajęcia plastyczne pozwalają dzieciom wyzwolić kreatywność i ekspresję artystyczną. Dzieci poznają różne techniki i rozwijają talent plastyczny. Zajęcia z rytmiki rozwijają poczucie rytmu, umuzykalniają i podnoszą samoocenę dzieci. Natomiast zajęcia taneczne – zespół regionalny – mają na celu przybliżenie dzieciom historii, tradycji oraz kultury grupy etnicznej „Zagórzanie”.

 

Loading ....


Miejskie Przedszkole Nr 2 w Mszanie Dolnej za pieniądze otrzymane w ramach projektu zostało doposażone w 2 telewizory, radiomagnetofon, odtwarzacz DVD, keybord, a każde dziecko otrzymało teczkę z materiałami plastycznymi.

 

W czasie trwania projektu zostaną przeprowadzone:
        -  72 godziny zajęć plastycznych
        -  72 godziny zajęć z rytmiki
        -  36 godzin zajęć tanecznych – zespół regionalny

 

Dodatkowe zajęcia realizowane w ramach projektu mają na celu tworzenie warunków równych szans edukacyjnych dla dzieci, rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów oraz powszechny dostęp do dodatkowych zajęć kształtujących umiejętności wychowanków Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Mszanie Dolnej.

 

Projekt „Mały człowiek – wielka sprawa” - rozwój usług edukacyjnych na terenie Miasta Mszana Dolna jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1156.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/maly-czlowiek-wielka-sprawa.html