Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 22.05.2018r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Marszałku, trzymamy za słowo 

 

W ostatni poniedziałek (13 stycznia br.) Małopolska Platforma Obywatelska gościła w Gorcach - nad lokalnymi bolączkami radzono w gościnnych progach malowniczo położonego nad gorczańskim potokiem Hotelu Górski Raj. Do Poręby Wielkiej przyjechali Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa i Przewodniczący małopolskich struktur PO Grzegorz Lipiec. Nie zabrakło europosłanki Róży Thun, posłów na Sejm i senatorów z Małopolski, a także lokalnych działaczy PO z Tadeuszem Patalitą na czele, który pełnił rolę gospodarza wyjazdowego posiedzenia swojej partii. Z jakich powodów piszemy o tym na stronie urzędu miasta, skoro lokalne media i portale piszą o tym od samego rana? Powodów jest kilka, ale dla nas mieszkających w Mszanie Dolnej, jeden ma szczególną wagę i znaczenie. O innych na końcu.

 

Loading ....


W czasie dyskusji Marszałek Marek Sowa poinformował, że w roku bieżącym gruntownego remontu doczeka się wreszcie droga wojewódzka nr 968 z Lubnia do Zabrzeży. Popularna "łącznica", jak nazywają drogowcy odcinek tej ważnej drogi pomiędzy trasą S7 ("zakopianka"), a DK 28, czyli od Lubnia do Mszany Dolnej, o remont "dopraszała" się od dłuższego już czasu. W teczkach z ostatnich kilku lat znajdziemy wiele pilnych monitów o ujęcie w inwestycyjnych planach remontu tej drogi, których autorem jest Samorząd naszego miasta. 9-kilometrowy odcinek od Lubnia do mszańskiej Biedronki przy ul. Krakowskiej należy do najbardziej uczęszczanych dróg w Mszanie Dolnej. Kilkudziesięciotonowe TIR-y musiały w końcu dać radę nawierzchni, a na wielu odcinkach, także podbudowie. Trudno się temu dziwić, skoro właśnie przez Mszanę, "na skróty" by ominąć zakorkowaną często od Lubnia "zakopiankę", wielu kierowców jedzie w Tatry i na Podhale. Trzymamy zatem kciuki, by na zapewnieniach się nie skończyło i trzymamy Marszałka Sowę za słowo.

 

Loading ....

Plany Zarządu Województwa w znakomity sposób korespondują z inwestycją już wspólnie realizowaną od początków grudnia ubiegłego roku przy drodze wojewódzkiej nr 968 - na mocy porozumienia Samorządy Miasta Mszana Dolna i Województwa Małopolskiego budują bezpieczny chodnik przy tej drodze. Użytkownicy tej bardzo niebezpiecznej komunikacyjnej arterii otrzymają do użytkowania także nowe zatoki autobusowe i oznaczone, bezpieczne przejścia. Cały odcinek ul. Krakowskiej, aż do granicy z Kasinką Małą będzie też oświetlony nowoczesnymi i energooszczędnymi latarniami ulicznymi. Często spotykaliśmy się z zapytaniami dlaczego budowa chodnika na terenie gminy Mszana Dolna, realizowana przez poprzedniego wójta, zakończyła się ponad 150 metrów przed granicą z miastem Mszana Dolna? Pytanie wróciło w roku ubiegłym, kiedy mieszkańcy gminnego osiedla wzdłuż którego chodnika nie ma, dowiedzieli się, że gmina miejska zleca projekt i będzie budować chodnik. Oczywiście w zleceniu tego odcinka nie pominięto - tam chodnik również będzie wybudowany. Koszty realizacji wzięła na siebie gmina Mszana Dolna.

 

Loading ....

Kiedy zwycięska firma rozpoczynała budowę chodnika, nikt nie przypuszczał, że ma aż takie "układy" gdzieś tam w górze - zwykle w grudniu, styczniu, lutym, a czasem i marcu, śniegu u nas po pachy, a i mrozy bywają tęgie. A tu taki podarunek od niebios - pogoda wymarzona, o zimowej przerwie na placach budowy nikt nawet nie myśli, szefowie firm budowlanych zacierają ręce i ani myślą wysyłać swoich pracowników na przymusowe zimowe urlopy. To dobrze, bo prace posuwają się do przodu. Z dnia na dzień przybywa krawężników, obrzeży, spod ziemi wystają niebieskie "peszle" na przewody do nowych ulicznych latarni, powstają nowe zatoki i kolejne metry kanalizacji burzowej. Pisaliśmy już kiedyś o tym, a teraz jedynie dla przypomnienia - ta inwestycja jest warta 2,064 mln. zł. Solidarnie koszty podzieliły pomiędzy siebie dwa samorządy: wojewódzki i miejski, z tym że na nas spoczywa trochę większy udział, bo np. budowę oświetlenia pokrywamy w 100%.

 

Loading ....

Jeśli w plany inwestycyjne Województwa Małopolskiego nie wkradną się nieprzewidziane zmiany, to istnieje ogromna szansa, by finał naszej inwestycji zbiegł się z inwestycją zapowiedzianą w Porębie Wielkiej przez Marszałka Marka Sowę, któremu bardzo gorąco już dziś dziękujemy. Mogliśmy to uczynić w poniedziałek w Porębie Wielkiej osobiście, nadarzała się też nieczęsta okazja, by o lokalnych kłopotach i bolączkach porozmawiać bezpośrednio z tymi, którzy dziś mają największy wpływ na losy, nie tylko Małopolski, ale i całego kraju. Takiej okazji niestety nam nie dano - gospodarz spotkania, szef powiatowych struktur PO -Tadeusz Patalita uznał bowiem, że zaproszenie samorządowców okolicznych gmin, czy władz powiatu limanowskiego, do owej dyskusji nic nie wniesie. Uznał też chyba, że to on sam i szef miejsko-gminnego koła partii, wie najlepiej z czym najgorzej radzą sobie wójt i burmistrz gminy i miasta Mszana Dolna.
 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1394.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/marszalku-trzymamy-za-slowo.html