Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 23.05.2018r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

Nasze miasto jest ośrodkiem przygotowań olimpijskich, ale do tej pory była to informacja pilnie strzeżona. Tak jakby wizyty łamaczy matematycznych łamigłówek były  tajemnicą poliszynela. Mszana Dolna to nie słynne Cetniewo, znany od dziesięcioleci ośrodek przygotowań olimpijskich we Władysławowie, ale w środowisku matematycznym już od 2011 roku zaistniała jako miejsce obozów naukowych najbardziej utalentowanych matematyków szkół średnich z całej Polski. Po ogranizowanym już trzeci raz takim obozie goszczący matematyków Stefan Kaleta doszedł do wniosku, że warto uchylić rąbka tajemnicy.Obozy naukowe Olimpiady Matematycznej w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Słoneczny” PP. Kaletów organizuje od 2011 roku Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. Zrzesza ono nauczycieli akademickich i szkolnych z całej Polski – pasjonatów zaangażowanych w kształcenie młodzieży o uzdolnieniach matematycznych. Stowarzyszenie organizuje konferencje, konkursy matematyczne, zajęcia pozalekcyjne oraz prowadzi działalność wydawniczą.

 

Loading ....

Staraniem stowarzyszenia w maju 2012 i 2013 roku w Mszanie odbywały się także czesko-polsko-słowackie zawody matematyczne juniorów, czyli uczniów szkół gimnazjalnych. Wróćmy jednak do tematu wiodącego, czyli obozów naukowych olimpiad matematycznych. Obozy te przygotowują najlepszych licealistów a czasem też gimnazjalistów do różnych międzynarodowych zawodów i olimpiad matematycznych. O zdolnościach i klasie naukowej uczestników świadczy fakt, że aby brać udział w mszańskich przygotowaniach trzeba być jednym z najlepszych na finale krajowym Olimpiady Matematycznej. Obóz trwa dwa tygodnie, istotą przygotowań na tym poziomie jest rozwiązywanie skomplikowanych problemów matematycznych przez kilka godzin każdego dnia, tj. od śniadania do obiadu – uczestnicy czynią to indywidualnie. W porze popołudniowej omawiane są rozwiązania konkretnych zadań oraz przedstawiane są techniki przydatne przy zmaganiach z nietypowymi, szczególnie wymagającymi problemami spotykanymi na zawodach olimpijskich. Pobyt w naszym mieście to nie tylko ciężka praca umysłowa, ale również mile spędzony czas.

 

Loading ....

Późnym popołudniem uczestnicy obozu korzystają z boiska do siatkówki, piłki nożnej, a w ciepłe dni z basenu. W przypadku gorszej pogody mają do dyspozyji świetlicę z bilardem i grami zręcznościowymi. Wbrew obiegowym opiniom matematyczne talenty to również młodzi ludzie garnący się do sportu i fizycznego wysiłku. W programie obozów ogranizatorzy zapewniają program niedzielnych wycieczek, które umożliwiają uczestnikom poznanie piękna Beskidu Wyspowego i Gorców.

 

Loading ....

 

Pobyty na obozach naukowych w Mszanie Dolnej owocują znaczącymi i prestiżowymi sukcesami na arenie międzynarodowej:
I miejsce na Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt – Cambrige, Wielka Brytania 2011
I miejsce na zawodach matematycznych Państw Bałtyckich – Niemcy 2011
I miejsce na zawodach matematycznych Państw Bałtyckich – Łotwa 2012
Dwa zwycięstwa na Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej – Chorwacja 2011
i Szwajcaria 2012
Na najbardziej prestiżowych zawodach matematycznych naszego globu – Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna polacy regularnie plasują się drużynowo w dwudziestce najlepszych na ponad sto uczestniczących krajów – Argentyna 2012 – 18 miejsce
Na tych samych zawodach indywidualnie uczestnicy naszych obozów klasyfikowani byli na medalowych pozycjach.
Wymierne korzyści z wysokich lokat na zawodach międzynarodowych to stypendia ministerialne oraz możliwość dalszej, akademickiej edukacji na najbardziej uznanych i cenionych uczelniach np. Uniwersytet Cambridge. Mamy nadzieję, że tegoroczny, już trzeci z rzędu obóz matematyczny przyczyni się do sukcesów w dalekiej Kolumbii. Czego im z całego serca życzymy.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1776.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/matematyczne-orly-w-mszanie.html