Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Mgły na Ćwiliniu 

 

Loading ....

Niedziela, która zamykała klamrą długą majówkę dokładnie odzwierciedlała stan pogody, który mieliśmy przez cały świąteczny tydzień. 7 maja zostało wyznaczone kolejne spotkanie w górach. Tym razem na szczyt Ćwilinia ledwo można było trafić, kto szedł w gęstej mgle miał wątpliwości czy aby czasem nie minął miejsca spotkania.

 

Loading ....

Kiedy zaczynały się pierwsze wątpliwości docierał gwar skupionych przy ognisku turystów. Niejeden wspominał podobną aurę kiedy to na podsumowaniu w 2010 nie było nic widać na odległość metra, a my na górze paliliśmy pożegnalne ognisko i piekliśmy barana… Na szczęście po wspólnym pamiątkowym zdjęciu pogoda zaczęła się zmieniać. Pani Ewa zdążyła jeszcze przeprowadzić konkurs dla młodych nieustraszonych zdobywców gór i powoli góra zaczęła się z nami żegnać słońcem przebijającym się przez mgłę. W zeszycie pojawiło się równo 57 wpisów.

 

Loading ....

A już na sam koniec, majowy figiel to piękne słońce dla tych którzy wracali do domu. Kto uwierzy, że jeszcze dwie, trzy godziny temu, w rękawiczkach grzaliśmy się przy ognisku? Czy trzynasta edycja „Spotkań w górach” jest dla nas na starcie pechowa? Oby nie! Liczymy, że kolejne spotkanie, tym razem na Czole Turbacza będzie dla mszańskiego koła bardziej udane – spotykamy się tam 4 czerwca. Do zobaczenia!

 

Loading ....

Wszystkim zainteresowanych wspólnym wędrowaniem przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy XIII „Spotkań w górach” wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00. W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania! 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 694.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mgly-na-cwiliniu.html