Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Mikołaj o nich nie zapomniał...  

 

Loading ....

....i przed czasem, bo 3 grudnia, wczesną godziną popołudniową przybył do kaplicy kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Przed jego przybyciem miała miejsce msza św. celebrowana przez ks. Marka Pitalę. Następnie był pokaz iluzjonisty,  który spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci niepełnosprawnych, ale też ich rodziców.

 

Loading ....

Było trochę śmiechu i zabawy. Ale…..przybycie Mikołaja było największą przyjemnością. Rozmawiał On z dziećmi, jakby ich dobrze znał, czasem prosił, żeby coś zrobili, aby zasłużyć na prezent. W tym roku Mikołaj był bardzo hojny, paczki były duże i ciężkie, a to przede wszystkim dzięki staraniom organizatorów tzn. Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mszanie Dolnej, ale również dzięki Panu Burmistrzowi, który był sponsorem pokazu iluzjonisty oraz radnego Pana Jana Stożka, który zdobył środki na dodatkowy zakup upominków.

 

Loading ....

Obaj panowie zaszczycili nas swoją obecnością. Nie tylko oni, ale również Izabela Cież - nowa pani kierownik MOPS zrobiła nam niespodziankę i wraz z p. Burmistrzem przygotowała paczki ze słodyczami dla naszych podopiecznych. Bardzo miłym gościem był również Ksiądz Proboszcz Tadeusz Mrowiec. Natomiast rodzice naszych podopiecznych upiekli wspaniałe ciasta i udekorowali kaplicę.

 

Loading ....

Spotkanie to z pewnością można zaliczyć do bardzo udanego, ponieważ spotykamy się co roku, od 10 lat, tyle lat liczy nasze Koło. Nie świętujemy tej okrągłej rocznicy, bo niestety nie mamy czym się pochwalić. Pomimo początkowych starań nadal nie udało nam się zorganizować żadnej formy placówki pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych. Nie mamy też swojej siedziby jako Stowarzyszenie.  Ze środków własnych i w różny sposób pozyskiwanych udaje nam się zorganizować wycieczki oraz spotkanie z okazji Mikołaja. Chcielibyśmy więcej, mamy określone plany, ale potrzebujemy pomieszczenia na naszą działalność.


Loading ....
                                         

 

red.

Bożena Borkowska

Prezes PSONI

 

Tekst przeczytany: 567.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mikolaj-o-nich-nie-zapomnial.html