Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Młodzi zdobywcy Lubogoszczy  

 

 

Loading ....

Organizowany w ramach siódmej edycji "Odkryj Beskid Wyspowy" rajd dla dzieci i młodzieży "Beskidzkie Wyspy" tym razem wyznaczony był na Lubogoszczy. Trzeci był to rajd i zarazem trzecia góra gdzie na młodych turystów czekać miały różne atrakcje i konkursy. A że Lubogoszcz to góra królująca nad Mszaną, nie było innej możliwości by spotkanie organizował kto inny – miasto Mszana Dolna.

 

Loading ....

Urząd Miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury przy dużej pomocy mszańskich nauczycieli wychowania fizycznego przygotowali nie lada atrakcje. Najważniejszym zadaniem w pierwszej kolejności było dotarcie na szczyt góry. Każda ze szkół, która zgłosiła się do udziału w rajdzie miała do wyboru trzy trasy. Szlak zielony z Mszany Dolnej, szlak czerwony z Kasiny Wielkiej i z Kasinki Małej szlak czarny.

 

Loading ....

Dwanaście drużyn szkolnych miało pojawić się na szczycie góry by tam zrobić sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie. Kolejnym etapem było przejście do Bazy "Lubogoszcz" na wspomniane wsześniej atrakcje i posiłek. Nikt w okolicy nie serwuje takiego pysznego żurku, jak panie kucharki z Bazy "Lubogoszcz", więc gdy wszyscy porządnie się najedli rozpoczęły się zapisy do konkursów. Do każdej z turystycznych dyscyplin drużyna mogła zgłosić jednego przedstawiciela, który walczył o punkty do końcowej klasyfikacji. A zadania były różne, od rzutu butem turystycznym w dal, składanie mapy na czas, składanie śpiwora na czas, po tropienie węży, skoki w workach czy slalom biegowy w szalonych okularach.

 

Loading ....

Wszystko na wesoło i z ogromnym dopingiem oraz wsparciem dla reprezentantów szkół. Mocno kibcowali również Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk, Czesław Szynalik – mszański notariusz i pomysłodawca akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" i Maria Grzęda – pani kierownik Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej "Lubogoszcz". Osobną konkurencją był Konkurs Piosenki Turystycznej. Prezentowały się grupy, które bardzo solidnie przygotowały się do zadania – tak jak zespół "Novi" z Wiśniowej czy spontanicznie zgłoszeni wokaliści czy wokalistki.

 

Loading ....

Zwycięzców konkursu miała wyłonić publiczność głosując na wybranych oklaskami, a raczej ich długością. Udało się, choć w niewielkimi skutkami ubocznymi w postaci spuchniętch dłoni i zachrypniętcych gardeł... Obliczenia wskazywały na wokalistkę: Natalię Pochroń, która reprezentowała Ponice, drugie miejsce zajęli muzycy z Wiśniowej, a trzecie miejsce przypadło Paulinie, która "z resztą" śpiewała z Jodłownika.

 

Loading ....

Natomiast klasyfikacja z konkursów turystycznych i sprawnościowych pozwoliła nam wyłonić trzech zwycięzców na podium: III miejsce zajął Zespół Szkół Publicznych w Jodłowniku, II miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej, a największy puchar wypełniony po brzegi cukierkami za I miejsce powędrował do Słopnic – gdzie Szkoły Podstawowe reprezentowały trzy jednostki: Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół nr 4 oraz Zespół Szkół i Przedszkola w Słopnicach. Serdecznie gratulujemy! Wszystkie szkoły biorące udział w rajdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, odznaki i mapy "Odkryj Beskid Wyspowy". Do zobaczenia na kolejnym IV rajdzie i wcześniej na turystycznych szklakach w Beskidzie Wyspowym i nie tylko!

 

Loading ....

 

W III rajdzie "Beskidzkie Wyspy" udział wzięły szkoły:


1. Jednostka Strzelecka Nr 2007  z Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku
2. Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka z Laskowej
3. Gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowisku
4. Gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych w Sadku – Kostrzy
5.Gimnazjum z Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie
6. Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana, Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej
7.Gimnazjum w Wiśniowej, Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej
8. Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej
9. Gimnazjum z nr 1, ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej
10. Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej
11. Gimnazjum nr 2, ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej
12. Szkoła Podstawowa z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach
13. Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkoły nr 4 w Słopnicach
14. Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Słopnicach
15. Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach
16. Hufiec Pracy 6-38 ze Skomielnej Białej
17. Klasa IV SP Zespołu Szkół w Chabówce
18. Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Chabówce
19. Gimnazjum z Zespołu Szkół w Chabówce
20. Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Ponicach
21. Gimnazjum z Zespół Szkół w Poniacach

 

Loading ....

 

 

Organizatorami rajdu był Urząd Miasta w Mszanie Dolnej i Miejski Ośrodek Kultury.

 

Za prowadzenie konkursów i nagłośnienie podziękowania kierujemy na ręce Piotra Armatysa – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Za pomoc w przygotowaniu i organizacji rajdu serdecznie dziękujemy radnemu Janowi Stożkowi.

 

Za ogromną pomoc przy prowadzeniu konkursów serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego: Katarzynie Mielnikiewicz, Grzegorzowi Szynalikowi i Bogusławowi Kaczmarczykowi.

 

Za gościnę na Bazie "Lubogoszcz" i pyszny żurek – dziękujemy pani Marii Grzędzie i jej pracownikom.

 

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 920.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mlodzi-zdobywcy-lubogoszczy.html