Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.10.2018r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Bezpieczne wakacje  

 

 

Loading ....

"Bezpieczne wakacje" jest to kolejny program profilaktyczny Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej. Jak co roku, dzieci  z mszańskich szkół i przedszkoli  miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w czasie letniego odpoczynku. Prelekcje miały za zadanie utrwalenie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji.  To również zwrócenie uwagi, iż beztroskie  zabawy mogą czasem być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych np. na ulicy czy nad wodą, w miejscach niekontrolowanych i nieoznaczonych. Szczególny nacisk położono na omówienie sytuacji i zachowań jakie mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Przypomniano również jak bardzo niebezpieczny może być kontakt z obcymi oraz zagrożenia wynikające z nieprawidłowego zachowania się na drodze, omawiając najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec pogadanek Pani Dorota wręczyła uczniom odblaski,  które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa podczas spacerów i wycieczek rowerowych w beztroskie wakacyjne dni.

W prelekcjach uczestniczyło w sumie 180 dzieci.

 

Loading ....

 

Akcja ,,Bezpieczne wakacje” potrwa do 31 sierpnia. W tym czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej będą częściej przeprowadzać kontrole:


 - okolic akwenów wodnych,
 - miejsc i zabaw dzieci i młodzieży niekorzystającej z zorganizowanych form wypoczynku takich jak place zabaw, skwery i podwórka,
 - punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich.

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 924.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-bezpieczne-wakacje.html