Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Bezpieczne wakacje 

 

 

"Bezpieczne wakacje" jest to kolejny program profilaktyczny Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej. Jak co roku, dzieci  z mszańskich szkół, miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w czasie letnich wakacji. Podczas prelekcji funkcjonariusze kładli  nacisk na informacje mające na celu uświadomienie dzieciom, aby podczas wakacji nie stały się ofiarami kradzieży, agresji czy przemocy.

 

Przedwakacyjne prelekcje miały za zadanie utrwalenie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji.  Prelekcje z mszańską Strażą Miejską miał również uświadomić dzieciom, iż beztroskie wakacyjne zabawy mogą czasem być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych np.: ulica czy zbiorniki wodne.

 

Szczególny nacisk położono na omówienie sytuacji i zachowań jakie mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Przypomniano również jak bardzo niebezpieczny może być kontakt z obcymi oraz zagrożenia wynikające z nieprawidłowego zachowania się na drodze, omawiając najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Na koniec pogadanek Jakub Spędzia – Komendant Straży Miejskiej wręczył uczniom odblaski, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa podczas spacerów i wycieczek rowerowych w beztroskie wakacyjne dni. W prelekcjach uczestniczyło 80 dzieci.

 

 

red. i fot. Straż Miejska

 

Tekst przeczytany: 376.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-mszana-dolna-aktualnosci-bezpieczne-wakacje-2017.html